kondensacyjne osuszanie

Osuszanie kondensacyjne — gdzie się go stosuje?

Osuszanie kondensacyjne to procedura mająca na celu pozbycie się wilgoci z murów i ścian. Profesjonalnie wykonana pozwoli całkowicie usunąć skutki zalania. Metod osuszania jest wiele. Jedną z nich jest osuszanie kondensacyjne. Gdzie najlepiej się sprawdzi?

Na czym polega osuszanie kondensacyjne?

Osuszanie budynków po zalaniu to niełatwy proces. Wymaga specjalnej techniki i odpowiedniego sprzętu. Jedną z usług proponowaną przez specjalistów jest osuszanie kondensacyjne. Technika ta do pozbycia się wilgoci wykorzystuje procesy fizyczne. Proces osuszania podzielony jest na kilka etapów. Pierwszy z nich to doprowadzenie temperatury w pomieszczeniu do konkretnego poziomu. Musi być na tyle niska, żeby wilgoć zaczęła się kondensować. Następny etap to wychwycenie z powietrza skraplającej się wody, która zbiera się w urządzeniu i umieszczenie jej poza budynkiem. Czas niezbędny do wykonania tego rodzaju usługi jest różny dla każdego budynku. Wpływ na szybkość osuszania ma poziom wilgoci, jak również wielkość powierzchni, na jakiej ona występuje. Profesjonalne firmy oferujące osuszanie kondensacyjne w Krakowie będą w stanie fachowo określić ile dni zajmie całkowite osuszenie.

Kiedy skorzystać z osuszania kondensacyjnego?

Osuszanie kondensacyjne sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach, w których doszło do zalania. Nie jest istotna przyczyna zalania. Tak samo postępuje się w przypadku zalania spowodowanego awarią hydrauliczną, wodociągową, czy w sytuacji, gdy zalanie spowodowane jest przez ulewne deszcze, bądź powodzie. Ważne, żeby osuszanie zostało przeprowadzone jak najszybciej, po to, żeby uniemożliwić rozwój bakterii, grzybów i pleśni. Ich wpływ na ludzkie zdrowie jest na tyle szkodliwy, że przebywanie w wilgotnych pomieszczeniach może doprowadzić do wielu chorób i alergii. 

Osuszanie ścian często wiąże się również z koniecznością wymiany podłogi lub odmalowaniem ścian. Załatwienie wszystkiego na własną rękę zajmie dużo czasu i nerwów.  Dlatego warto poszukać firm, które oferują kompleksowe usługi, również takie związane z pracami remontowymi. Jedną z nich jest np. Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach wykonujący kompleksowo. Odpowiedni zespół specjalistów będzie w stanie zaproponować konkretne usługi dopasowane do pomieszczenia i stopnia zalania. Dzięki temu możliwe będzie szybsze, a przede wszystkim efektywniejsze pozbycie się problemu i powrót do normalnego życia.