co to jest botox

Na czym polega botox? Gdzie można go stosować?

Botox to specjalny zabieg medyczny, który wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to inwazyjny sposób na poprawienie swojego wyglądu twarzy. Na czym właściwie polega taka usługa medyczna?

Czym jest botox?

Botox w Rzeszowie jest usługą, która bazuje na toksynie botulinowej, którą wstrzykuje się w wielu miejscach na ciele człowieka. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, botox nie skupia się na tym, aby wypełnić przestrzeń pod skórą i ją naprężyć, ale blokuje ruszanie się mięśni.

Moja estetyka to salon, który między innymi ma go w ofercie. Jest to zabieg inwazyjny, co oznacza, że go jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalnie przygotowane igły. Zazwyczaj jest on wykonywany na twarzy, ponieważ niweluje zmarszczki i zapobiega ich pojawianiu się.

Botox przez to, że blokuje mięśnie, uniemożliwia pacjentom wykonywanie nimi jakichkolwiek ruchów. W praktyce nie są oni w stanie zmarszczyć skórę, co sprawia, że nie pojawiają się na jej powierzchni nowe zagniecenia.

Botox – czy jest dla wszystkich?

Botox jako zabieg zdecydowanie nie jest dla wszystkich. Jest wiele przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie takiego zabiegu. Będą to w szczególności choroby nowotworowe oraz alergie, które mogą wystąpić po podaniu substancji.

Warto również wiedzieć, że każdorazowo pacjent odbywa rozmowę ze specjalistą, który wykonuje cały zabieg. Jest to osoba, która w sposób profesjonalny przygotowana jest do wykonywania takich czynności i dokładnie analizuje powód wykonania usługi estetycznej.

Zazwyczaj będzie ona kierowana dla osób, które cierpią z powodu asymetrii swojej twarzy. Wtedy botoxem można ją skorygować i sprawić, że będzie ona wyrównana. Jest to ważne szczególnie dla tych, którzy borykają się z dotkliwymi kompleksami na punkcie swojego wyglądu.

Botox to usługa medyczna, która jest w stanie pomóc w zalce ze zmarszczkami. Jest to również możliwość wpływania na modelowanie niektórych partii ciała.