Kontenery stalowe – jaką mają ładowność?

Nowoczesne hale, centra logistyczne, jak również zakłady produkcyjne muszą być wyposażone w dokładnie takie rozwiązania, dzięki którym możliwe jest sprawne wykonywanie pracy, realizacja zamówień, dostarczanie towaru. Dobrym rozwiązaniem są między innymi kontenery stalowe, podnośniki, specjalne wózki lub stojaki. Warto je zamawiać u producentów, gdyż wtedy mamy dostęp do szerokiej oferty.

Kontenery stalowe w zakładach produkcyjnych

Z oczywistych względów wyposażenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego może być różnorodne. Wszystko zależy nie tylko od wielkości fabryki, ale przede wszystkim od specyfikacji branży. W zakładach produkcyjnych często wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia do transportu materiałów, ich segregacji, jak również do transportu. Sprawdzają się między innymi  kontenery stalowe.

Kontenery stalowe nadają się do składowania sypkich odpadów produkcyjnych oraz stłuczki szklanej. Charakteryzują się jakością wykonania, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Można je bezpiecznie transportować wózkami widłowymi. Dostępne są różne rozmiary. Długości kontenerów wynoszą 1200 i 2000 mm., zaś szerokości 800 i 1000 mm.

Do czego wykorzystywany jest stojak transportowy?

Stojak transportowy to powszechnie stosowane rozwiązanie, dzięki któremu znacząco możemy sobie ułatwić pracę. Wykorzystywany jest między innymi w firmach, które specjalizują się w produkcji materiałów budowlanych, produktów z drewna, blachy, jak również przez producentów szyb i profili.

Stojaki pozwalają po pierwsze na łatwe transportowanie większych wyrobów, po drugie na uniknięcie ryzyka ich uszkodzenia, po trzecie zaś ograniczają ryzyko wypadków, uszczerbku zdrowia pracowników.

Stojaki muszą być stabilne, posiadać odpowiednią wysokość i długość. Warunkiem komfortowego użytkowania jest również to, że stojak będzie wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, w szczególności zaś na pękanie.