kanapa

Mała kanapa do mieszkania – jaką wybrać?

Ograniczona przestrzeń w salonie nie musi oznaczać dyskomfortu. Zobacz, jaka mała kanapa najlepiej sprawdzi się do mieszkania!

W mniejszych mieszkaniach bardzo często pojawia się problem wyboru odpowiednich mebli wypoczynkowych. Na szczęście w sprzedaży można znaleźć wiele ciekawych modeli, które sprawdzą się nawet do najmniejszej kawalerki. Na co powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Meble wypoczynkowe do małego salonu – co wybrać?

W małym salonie najlepiej sprawdzą się niewielkie meble, na przykład jak kanapa rozkładana 2 osobowa lub też mały narożnik. Gdy przestrzeni jest wystarczająco, można też dodatkowo wykorzystać komfortowy fotel, na przykład modny fotel uszak.

Wybierając meble wypoczynkowe do małego salonu, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wymiary, ponieważ w niewielkich wnętrzach znaczenie ma każdy centymetr. Wobec tego trzeba będzie wtedy na początku wymierzyć wnętrze, a potem porównać wymiary z meblami, jakie ma się zamiar zakupić.

Trzeba pamiętać, że meble wypoczynkowe nie mogą być dosunięte do ścian, grzejników lub innych mebli. Trzeba zachować odstęp dla odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Jaki styl kanapy sprawdzi się w małym salonie?

Wybierając małą kanapę lub narożnik do salonu, warto zwrócić uwagę na meble, które nie będą nadmiernie przytłaczały wnętrza, ale sprawią, że będzie ono dawać efekt większego niż w rzeczywistości.

Najlepiej zdecydować się zatem na meble o jednolitych kolorach, głównie jaśniejszych, ponieważ mogą one powiększyć wnętrza optycznie. Strzałem w dziesiątkę mogą być między innymi meble wypoczynkowe szare, beżowe, w kolorze musztardowym czy błękitnym.

Najlepiej unikać bardzo rozłożystych mebli, z bogatymi podłokietnikami czy też podwiniętymi oparciami, które będą niepotrzebnie zabierać miejsce w i tak już małym wnętrzu.

Kanapa rozkładana do małego salonu – kiedy warto?

Do małego salonu doskonałym wyborem będzie kanapa rozkładana, czyli wyposażona w funkcję spania. Tego typu meble może wtedy zapewnić wysoki komfort wypoczynku nawet w trakcie nocy, ponieważ rozkłada się wtedy do wygodnych wymiarów łóżka.

Taka kanapa albo narożnik z funkcją spania z pewnością sprawdzą się w kawalerkach, gdzie nie ma możliwości ustawienia łóżka. Również mogą służyć jako łóżko dodatkowe, na przykład wtedy, gdy pojawią się goście.

Wybierając kanapę z funkcją rozkładania, warto zwrócić uwagę na sposób jej rozkładania, aby można było robić to łatwo i wygodnie. Także należy zwrócić uwagę, czy w kanapie znajduje się pojemnik na pościel – można w nim wtedy łatwo przechowywać ją w ciągu dnia.