posciel

Kołdra bawełniana – jakie ma właściwości?

Kołdra bawełniana jest niezwykle mocno ceniona przez wiele osób, lecz skąd bierze się zachwyt nad tym wyrobem?

Kołdra bawełniana i jej rodzaje – który wybór jest najlepszy?

Kołdry wykonywane z bawełny od setek lat są kojarzone ze świetnymi właściwościami oraz swoistym luksusem, chociaż w obecnych czasach nie musimy od razu mówić o kompletach, które będą nas kosztowały krocie. By zapewnić sobie dobry i przyjemny sen, wcale nie musimy przepłacać lub wydawać kilkaset złotych na perfekcyjną pościel. Jakie istnieją jednak rodzaje takiego produktu, jak kołdra bawełniana? Za najbardziej luksusową opcję uważa się poszycia z bawełny egipskiej, która posiada bardzo ciasny splot, małą masę, piękny połysk i niezrównaną delikatność, lecz za tym idzie w parze również cena. Tańszymi opcjami bez wątpienia będą pościele bawełniane satynowe, a także te wykonane z tak zwanej bawełny renforce, która zdobywa ostatnimi czasy ogromną popularność. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać kroci na kołdrę z bawełny, możemy na przykład postawić na korę bawełnianą, która również ma wiele zalet, a kosztuje nieporównywalnie mniej.

Świetne właściwości kołder bawełnianych

Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na kupno bawełnianej pościeli. Przede wszystkim bardzo dobrze przepuszcza ona powietrze, co pozwala na sprawną termoregulację naszego ciała. Higroskopijność bawełny zaś sprawia, iż pochłania ona pot w trakcie naszego snu. Jest również bardzo delikatna, stosunkowo lekka, a także odporne na pranie, gniecenie się (w zależności od rodzaju bawełny, który wybierzemy) oraz wysokie temperatury. Kołdry antyalergiczne całoroczne dla przykładu sprawdzą się również świetnie dla osób, które mają problem z kurzem, pyłkami czy roztoczami.

Gdzie najlepiej jest kupić kołdrę bawełnianą?

Jeżeli planujemy kupno kołdry bawełnianej, zdecydowanie zaleca się udanie się do specjalistycznego sklepu, który tego typu wybory zna od podszewki i będzie w stanie zapewnić nam fachową pomoc w wyborze pościeli idealnej dla naszego samopoczucia.