koncowki stomatologiczne

Kątnica stomatologiczna – jak wybrać odpowiednią?

Kątnica stomatologiczna to jeden z podstawowych sprzętów stosowanych przez techników protetyki, ortodontów oraz lekarzy stomatologów. Wykorzystuje się ją do bardzo wielu prac. Charakteryzuje go duża wydajność oraz niezwykła precyzja działania. Jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Kątnica stomatologiczna – co to takiego i kiedy bywa stosowana?

Kątnica stomatologiczna to urządzenie niezbędne technikom protetyki i stomatologii. Służy do tworzenia aparatów ortodontycznych. Jest też wykorzystywana podczas wizyty pacjenta do obróbki komory zęba. Generalnie sprzęt ten znajduje o wiele szersze zastosowanie, służąc między innymi do zabiegów z zakresu ortodoncji oraz protetyki. Kątnice stomatologiczne służą do opracowywania zębiny, do wygładzania szkliwa, jak również do zabiegów związanych z implantologią. W zależności od rodzaju urządzenia prędkość pracy może dochodzić do 200 000 obrotów na minutę. Sam sprzęt bez precyzyjnej ręki osoby go obsługującej zdałby się na nic. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług sprawdzonych gabinetów stomatologicznych, w których lekarze mogą poszczycić się ciągłym udziałem w szkoleniach i konferencjach branżowych. Nic nie zastąpi wiedzy i doświadczenia gromadzonego przez lata. 

Akcesoria stomatologiczne – jaki zakres sprzętów i produktów obejmują?

Akcesoria stomatologiczne to szereg sprzętów i produktów, wśród których znajdują się między innymi nakładacze stomatologiczne, zgłębniki, upychadła, kleszcze, ale też turbiny i kątnice stomatologiczne. Ssaki, prostnice i piaskarki również znajdują zastosowanie w gabinetach stomatologicznych. Akcesoria służące do ochrony osobistej lekarza to rękawiczki, maseczka chirurgiczna, fartuch, czepek na włosy czy płyny do dezynfekcji. Lusterko czy pęseta również są wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych. Narzędzia i akcesoria są używane w celu ochrony przed ekspansją wirusów, grzybów i bakterii. W celu utrzymania gabinetu i sprzętu w czystości stosuje się różnego typu sterylizatory i ozonatory.