piec na pellet

Jakie zalety mają piece na pellet?

Odpowiedni wybór metody ogrzewania domu ma ogromne znaczenie dla zdrowia i budżetu użytkowników. Nowoczesne piece na paliwo stałe są coraz częściej spotykane w budownictwie mieszkaniowym. Nie ma w tym nic dziwnego – ich liczne zalety sprawiają, że kotły na pellet są chętnie wybierane do ogrzania domu. Często są one określane jako rozwiązanie przyjazne dla środowiska i człowieka. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na piec na pellet!

Ekologiczne aspekty palenia w piecu na pellet

Pellet powstaje w wyniku sprasowania odpadów z drewna. Granulat przeznaczony do palenia w piecu robi się z trocin, wiór i zrębów. Surowiec pozyskiwany z drzew jest paliwem stałym o dobrych parametrach, doskonale nadającym się jako opał. Podczas spalania pelletu, nazywanego często zielonym węglem, generowane są minimalne ilości substancji smolistych odprowadzanych na zewnątrz budynku przez komin pieca. To dlatego piece opalane tym surowcem są bezpieczne dla środowiska i dla człowieka, co potwierdzają liczne certyfikaty. Ponadto pellet ma wysoką wartość opałową, co przekłada się bezpośrednio na niskie koszty ogrzewania.

Wygoda i komfort użytkowania

Kolejną istotną zaletą kotła na pellet jest jego łatwa obsługa, a także prosty montaż. Modele automatyczne lub z pojemnikiem wymagają niewiele ingerencji od użytkownika. Niezawodne i wydajne piece na pellet wymagają profesjonalnej instalacji i osprzętu. Odpowiednio zamontowane urządzenie grzewcze może działać bezawaryjnie przez wiele lat. W tym czasie skutecznie dba o ciepło w domu, pozwalając ograniczyć ponoszone koszty. Do kotłów należy dobrać kominy izolowane, które umożliwiają bezpieczne odprowadzanie spalin. Znajdziesz je w specjalistycznych punktach dystrybucji, np. w sklepie TanieKominy.pl w Wałczu.

Niewielkie ilości generowanych spalin to także mniej popiołu. Palenie pelletem w piecu pozwala istotnie ograniczyć masę odpadów stałych powstających w sezonie grzewczym. Obecność specjalnego pojemnika, w którym zbiera się popiół, dodatkowo ułatwi Ci utrzymanie pieca w czystości.

Wydajne i oszczędne kotły na pellet nie wymagają ciągłej regulacji, a ich obsługa jest prosta i bezproblemowa. Zamów taki piec do swojego domu, gdy zależy Ci na tanim, bezpiecznym dla środowiska i niezawodnym źródle ciepła.