przeprowadzka

Jakie usługi dodatkowe oferują firmy przeprowadzkowe?

Zatrudnienie fachowców z firm przeprowadzkowych do transportu rzeczy to spore ułatwienie, a w przypadku dużych korporacji i przedsiębiorstw – wręcz konieczność. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i zyskać gwarancję, że mienie nie zniszczy się podczas przewozu z miejsca na miejsce. Większość firm przeprowadzkowych poszerza swoją ofertę o dodatkowe usługi. O jakich usługach mowa? Piszemy w artykule.

Przeprowadzka nocą

Chociaż takie rozwiązanie brzmi dość awangardowo, to w rzeczywistości zorganizowanie przeprowadzki po zmroku jest bardzo praktyczne. Do najważniejszych zalet transportu nocą zalicza się:

  • możliwość uniknięcia korków,
  • bezpieczeństwo związane z mniejszym ruchem na drodze,
  • brak przestoju w przypadku dużych firm i lokali usługowych,
  • łatwiejsze przenoszenie ładunków podczas upałów.

Poza tym, przeprowadzka nocą to także świetny wybór wówczas, gdy z jakiegoś powodu chcemy uniknąć ciekawskich spojrzeń ludzi czy zachować relokację w tajemnicy. Na taką opcję decyduje się też wiele korporacji zlokalizowanych w prestiżowych biurowcach, w których zamieszanie związane z przenoszeniem rzeczy w ciągu dnia byłoby niemile widziane.

Przeprowadzki zagraniczne i niestandardowe

Wyprowadzka do innego kraju lub powrót do Polski po latach pobytu za granicą dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale często też firm. Najlepszym sposobem na przetransportowanie mienia w takim przypadku jest skorzystanie z oferty przedsiębiorstw przeprowadzkowych. Przykładem takiej firmy, która zajmuje się przewozem rzeczy przez granicę (głównie Belgia, Niemcy) jest Yellow Transport z siedzibą w Gdańsku. Oprócz przeprowadzek zagranicznych, możliwe jest też skorzystanie z innych niestandardowych usług, takich jak lokalny transport motocykli czy pianina na terenie Trójmiasta.

Jak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową?

Obecnie, dzięki rozpowszechnieniu się internetu, poszukiwania i weryfikacja firm usługowych są prostsze niż kiedykolwiek. Należy rozpocząć od dokładnego zapoznania się z informacjami na stronie internetowej danego przedsiębiorstwa. Jeśli jednak chcemy skorzystać z firmy z polecenia, na temat której nie możemy znaleźć ani słowa w sieci, lepiej uważać. Może to bowiem wskazywać na to, że nie działa ona legalnie, a w razie ewentualnych komplikacji i roszczeń możemy mieć problemy. Poza tym, zawsze warto jest sprawdzić opinie o danej firmie w mediach społecznościowych i w wynikach wyszukiwania, a także koniecznie zapytać o warunki współpracy podczas rozmowy telefonicznej.