Wymiana starych okien

Jakie są zalety wymiany starych okien?

Choć dziś trudno sobie wyobrazić dom bez nowoczesnej stolarki okiennej to wciąż można znaleźć budynki, które wyposażone są jeszcze w stare drewniane okna. Myśląc o wykonaniu remontu lub zmniejszeniu kosztów i powiększeniu estetyki warto zainwestować w nowe okna.


Zalet nowoczesnych okien drewnianych lub z PCV jest bardzo wiele. Zwiększenie estetyki domu od zewnątrz, łatwiejsza aranżacja od wewnątrz, lepszy komfort utrzymania czystości, mniejszy hałas, znaczące ograniczenie strat ciepła. Jeżeli chcemy mieć dom przyjazdy rodzinie, bezpieczny i komfortowy to wymiana starych okien jest rzeczą, od której w zasadzie powinniśmy zacząć.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór jeden spośród kilku firm, od których otrzymamy oferty i przystąpienie do działania. Oczywiście wcześniej warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, na podstawie których możemy dokonać wyboru rodzaju okien. Dlaczego warto inwestować w nowoczesne okna PCV?

Mniejsze rachunki za ogrzewanie

Jednym z najważniejszych powodów jest zmniejszenie strat ciepła w budynku. Wybierając okna o dobrych parametrach izolacyjnych możemy znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania, a to w prosty sposób przełoży się na więcej pieniędzy w portfelu.

Cisza i komfort

Nie da się ukryć, że nowe okna mają dużo lepsze właściwości tłumiące hałas. To niezwykle ważne, gdy mieszkamy w pobliżu ruchliwej drogi czy w terenie mocno zabudowanym. Niwelacja hałasu będzie miała znaczący wpływ na to, jak funkcjonujemy w domu, przyczyni się także do lepszego relaksu.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/najwazniejsze-zalety-dobrych-drzwi-zewnetrznych/

Bezpieczeństwo

Kolejnym ważnym aspektem, który przemawia za tym, aby zainwestować w dobre okna PCV jest bezpieczeństwo. Nowoczesne okna, które posiadają bardzo sztywne ramy, solidne oszklenie, a także okucia antywłamaniowe są znacznie trudniejsze do sforsowania niż stare okna drewniane. Możemy więc w prosty sposób lepiej zabezpieczyć nasz dom przed złodziejami.

Łatwość czyszczenia

Nie da się ukryć, że utrzymanie w czystości nowych okien PCV jest znacznie łatwiejsze i znacząco bardziej przyjemne niż starych okien drewnianych. Gładkość szyb, uszczelek, ram oraz klamek sprawi, że wszystkie zabrudzenia będzie można usuwać wyłącznie przy pomocy detergentu i ściereczki.

Ogólny wygląd

Ostatnią kwestią jest oczywiście estetyczny wygląd okna Vertex. Myśląc o kompleksowym remoncie i indywidualnej aranżacji warto brać pod uwagę, że dysponując nowymi oknami można również przystąpić do montażu nowych parametrów i dekoracji okien, a także zrezygnować np. z zasłon.