opakowania do kwiatow cietych

Jakie opakowania sprawdzają się najlepiej do kwiatów ciętych?

Kwiaty cięte to delikatne rośliny, które wymagają odpowiednio dużej ostrożności – szczególnie podczas ich transportowania oraz magazynowania. Jednym z ważniejszych obowiązków związanych z troską o ich kondycję jest umieszczanie ich w specjalnych opakowaniach do kwiatów ciętych – na czas, w którym jest to niezbędne. Tylko jakie opakowania wybrać, by spełniały swoją funkcję? Właśnie o tym opowiemy w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu. Zapraszamy Cię do przeczytania naszego tekstu.

Znaczenie i zasady wyboru opakowania na kwiaty cięte

Wybór odpowiedniego opakowania na kwiaty cięte ma ogromne znaczenie. Dzięki właściwie dopasowanemu zabezpieczeniu rośliny chronione są przed złamaniem czy uszkodzeniem. Warto jednak podkreślić, że opakowania pomagają stworzyć niebanalną i elegancką kompozycję z wybranych kwiatów.

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że producenci, tacy jak między innymi producent opakowań foliowych Eurosleeve z Tarnowskich Gór, oferują swoim klientom szeroki wybór opakowań. Produkty tego typu różnią się w szczególności pod względem wzoru, rozmiaru i koloru. Niejednakowe jest również przeznaczenie poszczególnych opakowań. Produkowane są z rozmaitych surowców, z myślą o potrzebie ich dopasowania do odmiennych rodzajów roślin.

Jakie są rodzaje opakowań foliowych na kwiaty?

Jeżeli poszukujesz opakowania na kwiaty cięte, zwróć uwagę na to, że produkty tego typu występują w różnych wariantach. W ofercie poszczególnych producentów znaleźć możesz foliowe opakowania na kwiaty z BIO materiałów, osłonki na kwiaty doniczkowe oraz różki do kwiatów, dzięki którym możliwe jest szybkie przygotowanie wyjątkowego upominku. Ważne jest więc to, by wybrane opakowanie było dopasowane do kwiatów ciętych – długich bądź krótkich.

Jak wzbogacić kompozycję z kwiatów ciętych?

Przygotowując kompozycję z kwiatów, warto umieścić ją w specjalnie do tego przeznaczonym opakowaniu, na przykład w opakowaniu wykonanym z BIO materiałów. Dobrze również pomyśleć o urozmaiceniu bukietu i dodaniu do niego ozdobnych traw, młodych krzaczków czy polnych roślin. Świetnym wyborem byłoby także wzbogacenie kompozycji o ciekawe wstążki, kolorowe napisy, florystyczne taśmy, a nawet niebanalne figurki – idealnie dopasowane do danej okazji.