samochody

Jakie auto można oddać na auto złom?

Auto złom jest bardzo ważnym miejscem dla wielu kierowców, ponieważ to właśnie dzięki niemu można oddać zepsuty pojazd. W ten sposób jest się w stanie pozbyć się problemu oraz przy okazji zarobić. Jakie auta właściwie się tam oddaje? Fachowcy odpowiadają.

Auto złom – auta po kolizjach

Auto złom w Oświęcimiu to placówka, do której można bez problemu oddać między innymi uszkodzone auto po kolizji. To właśnie ono nadaje się do tego idealnie, ponieważ niekiedy nie jest możliwa jego naprawa lub jej koszty przewyższają wartość samochodu.

Skup aut w Krakowie oferuje bardzo korzystną stawkę za dostarczenie pojazdu bezpośrednio do placówki. Ten fakt często zachęca kierowców do skorzystania z ich usług, ponieważ mogą z jednej strony pozbyć się problemu, a z drugiej zarobić pieniądze.

Auta po kolizjach w takich skupach są przyjmowane bardzo chętnie, ponieważ uzyskuje się z nich konkretne materiały. Może być to miedź, blacha oraz inne tego typu surowce. Niektóre z nich mogą nadawać się do ponownego przetworzenia i trafienia na rynek.

Auto złom – niesprawne auta

Za niesprawne auto uznaje się między innymi takie, które jest już wiekowe lub nie działa prawidłowo. Wtedy czasami koszty jego naprawy mogą być zupełnie nieopłacalne. Wiele osób również skupuje samochody po to, aby rozebrać je na konkretne części.

Części trafiają do samochodów, ale pozostaje również kwestia reszty pojazdu. Wtedy z pomocą przychodzi auto złom, który czeka na takich sprzedawców i oferuje im dobrą stawkę za każdy kilogram przywiezionego złomu.

Na auto złomie fachowcy nie tylko rozbierają auta na czynniki pierwsze, ale również utylizują niebezpieczne substancje, takie jak płyn hamulcowy, płyn chłodnicowy, oleje oraz płyny w akumulatorze. Wymagają one podjęcia odpowiednich działań, aby nie szkodziły środowisku.

Auto złom to miejsce, które przyjmuje niesprawne auta oraz takie, które w przeszłości miały kolizję i nie jest opłacalna ich naprawa.