jakie ramki na zdjecia wybrac

Stylowe ramki na zdjęcia – przegląd rozwiązań

Ozdobne ramki na zdjęcia pomagają zachować miłe wspomnienia, mogą być także niebanalną dekoracją każdego pokoju. Na jakie ramki się zdecydować? Przede wszystkim powinny one współgrać ze stylem mieszkania. Poniżej prezentujemy najciekawsze modele do różnych aranżacji wnętrz.

Ramka ze zdjęciem, na którym widnieją sylwetki ukochanych osób i zwierząt, ulotne chwile z zagranicznych wakacji to wyjątkowe dekoracje, nadające pomieszczeniu bardzo osobisty charakter. Najczęściej zawiesza się je na ścianach albo układa na szafkach w salonie lub sypialni, chociaż są osoby, które lubią patrzeć na piękne fotografie w czasie gotowania lub zażywania kąpieli. Ramki ze zdjęciami można umieszczać właściwe wszędzie, a także w dowolnym momencie przestawiać.

Najbardziej popularne ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia mogą być produkowane z rozmaitych materiałów: z drewna, z metalu, a nawet z tworzyw sztucznych. Drewniane ramki na zdjęcia nadają pomieszczeniu wyjątkowy, przytulny charakter, jak wszystkie drewniane meble i dekoracje. Niektóre ramki są wyposażone w specjalne nóżki, by można było je ustawić, inne – w haczyki do zawieszenia. Niektóre modele mają zarówno haczyki, jak i nóżki. Ramki mogą mieć kształty proste, klasyczne – prostokątne, kwadratowe lub bardziej skomplikowane – roślinne, geometryczne. Niektóre z nich mają  formę multigalerii zdobionej ornamentami lub zabawnymi napisami. Inne mają kształt serca. Tradycyjne ramki mają kolor brązowy, czarny lub złoty. Ostatnio modne stały się ramki białe, które korespondują ze stylem skandynawskim.

Jak dobrać ramki do stylu mieszkania? 

We wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym, wypełnionych ciemnymi, drewnianymi meblami sprawdzą się ramki brązowe o prostej budowie. Ramki z efektem postarzenia wkomponują się w wystrój w stylu shabby chic i vintage – opowiada specjalista ze sklepu internetowego z artykułami wyposażenia wnętrz Messa Home. Proste, białe ramki pasują do większości pomieszczeń, szczególnie dobrze będą wyglądać we wszystkich minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach. Bogato zdobione, białe multigalerie to idealna ozdoba romantycznych sypialni, w których jasne kolory przeplatają się z kwiecistymi tkaninami i miękkimi poduszkami. Wytworne brązowe ramki będą dobrze wyglądać w salonach w stylu kolonialnym.