lezaczek bujaczek

Jak wybrać odpowiedni leżaczek dla noworodka?

Wybierając produkty dla dzieci, musimy się kierować wieloma różnymi ważnymi kwestiami. Na pewno trzeba się skoncentrować na kilku czynnikach, jeżeli chcemy dopasować leżaczek dla noworodka. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo, ale także wygodę. Produkty takie powinny mieć również regulację położenia.

Na czym się skoncentrować, wybierając leżaczek dla dziecka?

W przypadku noworodków będziemy musieli się skoncentrować bardzo szczegółowo na cechach wszystkich produktów, które są potrzebne do codziennej opieki. W sklepach na szczęście jest wiele różnych artykułów dedykowanych dla dzieci w różnym wieku, więc bez problemu powinniśmy wybrać te niezbędne. Gdy więc zdecydujemy się na leżaczek dla noworodka, to przyjrzyjmy się, czy jest to rzeczywiście bezpieczny. Powinien mieć stabilną konstrukcję. Wykluczone są wszelkie ostre krawędzie. Materiały powinny być także przetestowane pod kątem uczuleń i podrażnień skóry. Dodatkowo leżak taki powinien mieć pasy bezpieczeństwa, które zabezpieczają przed wypadnięciem i upadkiem.

Bardzo ważne będzie także to, czy siedzenie jest komfortowe. Siedzisko musi być wykonane z miękkich materiałów, które są przyjemne w dotyku. To bardzo ważne, ponieważ maluch będzie niejednokrotnie przebywać w takim leżaku wiele godzin.

Leżaki powinny być regulowane i posiadać certyfikaty

Niemniej ważną kwestią będzie także regulacja położenia leżaka dedykowanego dla noworodka. Z uwagi na długi czas spędzany w leżaczku, rekomenduje się zmienianie pozycji. Dziecko nie zawsze przecież będzie leżeć. To samo zresztą dotyczy produktów takich jak fotelik z funkcją spania, a więc trzeba zawsze zwracać uwagę na te kwestie, które wpływają na ergonomiczność.

Niejednokrotnie można także spotkać leżaczki, które będą wyposażone w dodatkowe funkcje. Mogą to być zabawki albo wibracje, czy też będzie to muzyka lub naturalne ruchy kołysania. Wszystko tu zależy od wybranego modelu i producenta. Marka powinna gwarantować wysoką jakość i zapewniać także certyfikaty bezpieczeństwa.