weterynarz

Jakie zabiegi wykonuje chirurg weterynarz?

Posiadanie zwierząt domowych to na pewno spora przyjemność, ale musimy pamiętać o tym, aby zadbać o zdrowie kotów lub psów. Czasami niestety niezbędna będzie interwencja chirurgiczna weterynarza. Taki specjalista może wykonywać zabiegi, które są związane z urazami lub chorobami wewnętrznymi. Wykonywać może również sterylizację i kastrację.

Kiedy powinniśmy się zgłosić do chirurga weterynarza?

Nasi mali przyjaciele potrafią nam dostarczyć wiele radości, ale niestety czasami także będą chorować. Nigdy nie należy zwlekać i powinniśmy problemy zdrowotne traktować tak samo poważnie jak te, które występują w przypadku ludzi. Jeżeli więc chodzi o specjalistę takiego chirurg weterynarz w Szczecinie, to może się okazać, że trzeba wykonać jakieś poważne zabiegi. Może chodzić o uleczenie urazów takich na przykład jak złamania kości albo rany skóry. Powszechne są także urazy mięśni i stawów.

Dodatkowo lekarz taki wykonuje również zabiegi związane z chorobami wewnętrznymi. Może chodzić o usuwanie guzów albo kamieni nerkowych, czy też jelitowych. Wykonywane są także operacje dróg moczowych i żółciowych. Poza tym jest także czasem zapotrzebowanie na usuwanie jajników albo macicy u samic, czy też jąder u samców. Wszystko zależy od rekomendacji lekarza.

Nigdy nie należy zwlekać z interwencją weterynaryjną

Interwencje weterynaryjne to czynności, z którymi absolutnie nigdy nie można zwlekać. W przeciwnym razie jakieś niezbyt poważne dolegliwości mogą się przerodzić w poważne choroby. Bezwzględnie bardzo ważne będą zabiegi, które są związane z układem pokarmowym. Czasami leczenie zwierząt w Szczecinie przewiduje usuwanie ciał obcych, ale może chodzić także o operację przepukliny.

Specjaliści tacy mogą zalecić także zabiegi, które dotyczą układu oddechowego. Tu także wykonuje się usuwanie guzów albo ciał obcych z płuc kotów i psów. Naturalnie, jeżeli występują jakieś problemy z układem moczowym, to chirurg weterynarz również oferuje różne zabiegi. Może usunąć kamienie nerkowe lub operować drogi moczowe.