Kobieta przy stole i laptopie

Jak wybierać komfortowe pokoje dla pracowników?

Pokoje dla pracowników są dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Pozwalają zaoszczędzić czas i koszty, w przypadku gdy siedziba firmy znajduje się daleko od miejsca, gdzie mieszkają jej pracownicy. Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem pokoi dla pracowników?

Kiedy wynajem pokoi dla pracowników będzie dobrym pomysłem?

Zazwyczaj każdy szuka pracy w dogodnej dla siebie lokalizacji. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie dojazd do pracy zajmuje dużo czasu i jest utrudniony. Najczęściej taki problem pojawia się w przypadku dużych zakładów przemysłowych, które swoją siedzibę mają poza miastem. Czasami bywa także na odwrót. Siedziba firmy znajduje się w mieście, jednak jej pracownicy dojeżdżają z okolicznych miejscowości. Często jest to utrudnione, szczególnie dla tych osób, które nie posiadają własnego samochodu i muszą korzystać z transportu publicznego. Pokoje dla pracowników w Częstochowie czy innych miastach umożliwiają nocleg wszystkich w jednym miejscu. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku firm, np. budowlanych, które wykonują zlecenia w innej części kraju. Niezbędne jest wtedy zapewnienie noclegów na miejscu przez cały okres trwania zlecenia.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu pokoi dla pracowników?

Decydując się na wynajem kwatery pracowniczej, warto dokładnie sprawdzić, jak wyglądają pokoje. Ważne, żeby pracownicy po wykonanej pracy mieli porządne miejsce do odpoczynku. Powinno być dosyć przestrzeni zarówno na odpoczynek, jak i przygotowanie posiłków. Kwatery dla pracowników zazwyczaj mają wydzielone pokoje. Mieści się w nich od dwóch do maksymalnie pięciu osób. Wyposażenie jest skromne, ale wygodne. Każdy pracownik powinien mieć zapewnione własne, pojedyncze łóżko. Dobrze, jeśli jest również wydzielona osobna przestrzeń, w której można spędzić wolny czas i np. pooglądać telewizję. Dzięki temu każdy będzie mógł spędzić czas tak jak lubi. Warto również zwrócić uwagę na to, żeby każdy pokój posiadał swoją łazienkę.