Jak się ubrać na mecz? Porady dla początkującej kibicki

W powszechnej opinii wciąż panuje powszechne przeświadczenie, że sport to domena mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Kobiety pasjonują się wydarzeniami sportowymi z nie mniejszym zaangażowaniem niż ich partnerzy. Widok kobiety na stadionie piłkarskim czy hali sportowej nie jest już niczym zaskakującym, co widać zresztą w ogólnoświatowych transmisjach telewizyjnych.

Jednak oglądanie meczu przed telewizorem, a wizytą na stadionie, to całkowicie dwie różne rzeczy. Przed telewizorem wystarczą wygodne dresy, luźna koszulka i wygodna kanapa. Na stadionie czy hali – warto zadać nieco więcej szyku. Każda zapalona kibicka powinna poznać tajniki mody stadionowej, która wcale nie musi być jedynie kwintesencją stylu sportowego. Zatem co ubrać na mecz, żeby wyglądać modnie i stylowo?

Stylizacja na mecz: wygoda przede wszystkim

Przeciętny mecz piłkarski trwa 90 minut. Doliczając do tego 15 minut regulaminowej przerwy, czas przeznaczony na dotarcie na stadion, zajęcie swoich miejsc, zakup przekąsek czy tkwienie w korkach po zakończonej rozgrywce, może się okazać, że w ostatecznym rozrachunku nasz wypad będzie trwał kilka godzin. Dlatego też najważniejsza powinna być dla nas wygoda. To jednak nie oznacza, że mamy „paradować” przed kilkudziesięciotysięcznym tłumem w powyciąganych spodniach czy sneakersach, które lata świetności mają już za sobą. Wystarczy wyciągnąć z szafy te ubrania, które sprawdzają się w codziennych, casualowych stylizacjach. Dopasowane dżinsy, koszulka nawiązująca do barw narodowych czy klubowych i zwykłe trampki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Wysokie obcasy czy ultrakrótka sukienka powinny poczekać na bardziej odpowiednią okazję.

Stylizacja na mecz: odzież patriotyczna

Bynajmniej nie chodzi tutaj o modę, która kojarzona jest ze stadionowymi chuliganami i pseudokibicami. Koszulki patriotyczne w ciekawych wzorach świetnie uzupełniają kobiece stylizacje na mecz piłkarski. Wystarczy przyjrzeć się archiwalnym zdjęciom z największych imprez sportowych w naszym kraju – na meczach narodowej reprezentacji nie brakuje gwiazd show-biznesu, które dumnie eksponują koszulki z orzełkiem, nadrukiem flaki czy po prostu napisem „POLSKA”. Jednak aby nie zrobić z siebie choinki bożonarodzeniowej, koszulkę w biało-czerwonych barwach warto zestawić z nieco bardziej neutralnym dołem – zwykłe „rurki” czy casualowa spódnica będą stanowić dobre tło dla ozdobnej góry.

Stylizacja na mecz: co z dodatkami?

Nieodłącznym elementem każdej modnej stylizacji są oczywiście dodatki. Nie można o nich zapomnieć komponując zestaw „stadionowy”. Duża torba czy ciężka biżuteria często są niepraktycznym wyborem, dlatego warto pokusić się o nieco bardziej wyważone dodatki do stylizacji. Jeśli chodzi o biżuterię, nie powinna ona przyćmiewać koszulki w narodowych barwach – zestaw kilku bransoletek czy delikatne kolczyki powinny w zupełności wystarczyć. Od kilku sezonów modne są również saszetki czy małe plecaczki, które są świetną alternatywą dla nieporęcznych „shopperek”.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/styl-casual-nie-musi-byc-nudny-czyli-jak-wyroznic-sie-z-tlumu/