inwestowanie w nieruchomosci

Jak rozpocząć inwestowanie w projekty deweloperskie?

W dzisiejszych czasach, gdy sytuacja gospodarcza jest niepewna, spada wartość złotówki, a inflacja ciągle się pogłębia, osoby posiadające oszczędności szukają skutecznych sposobów ich zabezpieczenia albo nawet pomnożenia. Jedną z najkorzystniejszych metod jest niewątpliwie inwestowanie w projekty deweloperskie. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są największe zalety tego rozwiązania oraz jak zacząć inwestycje w nieruchomości, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w projekty deweloperskie niesie za sobą sporo korzyści. Największą zaletą tego rodzaju inwestycji jest fakt, iż jest to jedna z najbezpieczniejszych metod lokowania kapitału. Zakupiony dom czy mieszkanie istnieje w świecie realnym i od razu staje się kapitałem inwestora. Nie ma obaw, że wartość nieruchomości z dnia na dzień gwałtownie spadnie, jak zdarza się np. w przypadku inwestycji giełdowych. Kolejnym atutem tego typu inwestycji jest również obserwowany od dłuższego czasu wzrost cen nieruchomości, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko straty zainwestowanych pieniędzy.

Inwestycje w projekty deweloperskie to nie tylko świetny sposób na zabezpieczenie swojego kapitału, ale również metoda na zapewnienie sobie dochodu pasywnego. Możesz bowiem wynajmować zakupiony dom lub mieszkanie, co jest gwarancją stałego i pewnego zysku, a w dzisiejszych czasach znalezienie chętnych na wynajęcie nieruchomości (szczególnie w dużych miastach) nie jest niczym trudnym. Jeżeli w jakimś momencie swojego życia będziesz natomiast potrzebować sporego zastrzyku finansowego, możesz zawsze sprzedać zakupione wcześniej przez siebie nieruchomości. Warto również wspomnieć, że posiadanie nieruchomości może w przyszłości stać się świetnym sposobem zagwarantowania Twoim dzieciom bezpiecznego startu w dorosłość.

W jakie inwestycje deweloperskie warto inwestować?

Inwestycje w projekty deweloperskie muszą być zawsze dobrze przemyślane. Na początku ustal, ile pieniędzy możesz zainwestować w taki projekt. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie połowy posiadanych przez Ciebie środków finansowych. Kwoty przeznaczone na taką inwestycję powinny być na tyle duże, aby zysk z danej inwestycji był zauważalny i satysfakcjonujący (pamiętaj, że w inwestycję w nieruchomości wkładasz nie tylko swój kapitał, ale także czas oraz zaangażowanie).

Projekty deweloperskie, w jakie zdecydujesz się zainwestować, powinny być przede wszystkim dobrze zabezpieczone i zgodne z obowiązującymi przepisami oraz bieżącymi zmianami w ustawie. Muszą być realizowane terminowo i wykonywane z dbałością o każdy szczegół. Ważne jest również, aby nieruchomość, w którą chcesz zainwestować, była wykonana przez wykwalifikowanych fachowców z użyciem materiałów najwyższej jakości. Dobrze, jeżeli deweloper realizuje inwestycje ze środków własnych na terenach, które są już jego własnością. Właśnie tego typu inwestycje oferuje swoim klientom m.in. Kantower Fiance & Development.

Na co można przeznaczyć środki pozyskane z inwestycji w nieruchomości?

Zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości, zastanów się, na co chcesz wykorzystać środki finansowe, które dzięki nim zdobędziesz. Taka inwestycja może być np. doskonałym sposobem na odłożenie pieniędzy na emeryturę. Dzięki wynajmowaniu posiadanych przez Ciebie mieszkań lub domów będziesz mógł bowiem w przyszłości cieszyć się stabilizają finansową niezależnie od sytuacji gospodarczej, w jakiej znajdzie się nasz kraj. Tego typu inwestycja może być również świetną metodą na zabezpieczenie finansowe przyszłości Twoich dzieci. To także sposób na osiągnięcie całkowitej niezależności finansowej oraz niewydawanie zarabianych na bieżąco pieniędzy na małe i większe przyjemności.