otwieranie drzwi

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Uszkodzony zamek, zgubione klucze, czy zatrzaśnięte klucze w aucie, uniemożliwiając otwarcie lub zamknięcie drzwi, wywołują znaczny stres i mogą być przyczyną wielu kłopotów np. jeśli spieszymy się na ważne spotkanie. Rozwiązaniem problemu może być wezwanie firmy ślusarskiej i skorzystanie z usługi awaryjnego otwierania zamków. Co to właściwie jest i kiedy warto skorzystać? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Awaryjne otwieranie drzwi – co to znaczy?

Awaryjne otwieranie drzwi to usługa świadczona przez ślusarza dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Fachowiec szybko pojawia się we wskazanym miejscu, rozwiązując problem. Usługa przydatna jest zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości otwarcia jakiegoś zamka lub drzwi. Może to dotyczyć drzwi do domu, zamka w szafce, sejfie, czy zatrzaśniętych drzwi w aucie. Fachowiec szybko pomoże otworzyć dowolny zamek zarówno tradycyjny, jak i elektroniczny. Poradzi sobie ze skomplikowanymi zamkami antywłamaniowymi, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Co więcej, usługa zostanie wykonana szybko, fachowo i bez ryzyka dodatkowych uszkodzeń. Jeśli jest taka potrzeba, to ślusarz od razu naprawi lub wymieni uszkodzony zamek i sprawdzi zabezpieczenia, aby sytuacja się więcej nie powtarzała.

Kiedy skorzystać z awaryjnego otwierania zamków?

Jak wspomniano wcześniej, z usługi od https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/

można skorzystać zawsze wtedy, gdy z jakichś powodów nie ma możliwości otwarcia drzwi. W praktyce dotyczy to przede wszystkim poniższych sytuacji.

  • Uszkodzony zamek – blokada mechanizmu, uszkodzona sprężyna, czy zabrudzenie wkładki mogą całkowicie uniemożliwić otwarcie lub zamknięcie drzwi.
  • Złamany klucz w zamku – w przypadku, gdy końcówka klucza wystaje poza zamek, można spróbować ją delikatne wyciągnąć przy pomocy cążek lub pęsety. Jeśli jednak w zamku została jedynie niewielka część, to nie obejdzie się bez pomocy fachowca, który dysponuje odpowiednimi narzędziami.
  • Zatrzaśnięte klucze w domu – zamki zatrzaskowe to rewelacyjne rozwiązanie, które zapobiega pozostawieniu otwartego domu. Jednak może się zdarzyć, że w pośpiechu, czy roztargnieniu zamkniemy drzwi, a klucze pozostaną w domu. W takiej sytuacji, jeśli nie mamy dostępu do zapasowych kluczy, to niezbędna będzie pomoc ślusarza.
  • Brak kluczy – utrata kluczy zawsze jest dużym stresem, a problem może wynikać zarówno z ich zgubienia, jak i kradzieży. W takiej sytuacji poza koniecznością awaryjnego otwarcia zamków niezbędne jest również zgłoszenie utraty kluczy odpowiednim służbom oraz wymiana zamków.
  • Zatrzaśnięte klucze w aucie – wbrew pozorom nie przytrafia się tylko w starszych modelach aut, ale może się zdarzyć także w nowym samochodzie, który ma automatyczne zamknięcie drzwi. Wystarczy chwila nieuwagi, aby klucze pozostały w środku, uniemożliwiając otwarcie auta. W takiej sytuacji najgorszą rzeczą, którą można zrobić (chyba że istnieje zagrożenie czyjegoś zdrowia lub życia) jest wybicie szyby. Jest to kosztowne i często wymaga czasu, tymczasem ślusarz szybko otworzy drzwi bez żadnych uszkodzeń.