gabloty informacyjne

Gabloty informacyjne wewnętrzne i ich zastosowanie

Stanowią elementy wyposażenia siedzib firm, lokali użytkowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Gabloty informacyjne wewnętrzne już na stałe zagościły w przestrzeniach. Ale jakie funkcje mogą one pełnić i w jaki sposób można je wykorzystywać w budynkach? Czytaj dalej i poznaj popularne możliwości zastosowania tego sprzętu prezentacyjnego.

Gabloty informacyjne magnetyczne, korkowe i inne rodzaje

Swoim wyglądem mogą przypominać standardowe tablice ogłoszeniowe, ale w odróżnieniu od nich są wyposażone w drzwiczki zabezpieczające prezentowane materiały przed warunkami zewnętrznymi, jak i nieoczywistymi zamiarami osób przebywających w budynku. Gabloty informacyjne wewnętrzne można podzielić na jednodrzwiowe i dwudrzwiowe oraz ze względu na sposób otwierania drzwiczek – na przesuwne i uchylne. Niezależnie od tego, jaki rodzaj zostanie wybrany, drzwiczki można bezpiecznie i szczelnie zamknąć na kluczyk.

Każda gablota jest wyposażona w powierzchnię, do której mocować można różnego rodzaju materiały drukowane. Do najpopularniejszych należą gabloty z powierzchnią korkową, która pozwala na przypinanie dokumentów pinezkami. Takie gabloty spotykane są często między innymi w placówkach oświatowych. Do wyboru są także gabloty magnetyczne, odpowiednie do mocowania wydruków na magnesy. Ciekawym rozwiązaniem są gabloty tekstylne, gdzie powierzchnia pokryta jest przyjemnym w dotyku materiałem w wybranym kolorze. I wreszcie ostatni typ to gabloty lakierowane z powierzchnią lakierowaną suchościeralno-magnetyczną.

Sprawdź także Stojaki z Plexi na biurko na: https://topexpo.pl/stojaki-biurkowe-plexi-c-2_7.html

Sposoby na wykorzystanie gabloty informacyjnej w budynku

Gabloty wewnętrzne z powierzchnią magnetyczną, korkową, tekstylną i lakierowaną możesz zamówić wygodnie w sklepie internetowym topexpo.pl. Zachęcamy do odwiedzenia strony i do zapoznania się z całym asortymentem produktów wysokiej jakości w przystępnej cenie. A gdy już zamówione gabloty informacyjne zostaną dostarczone, pojawi się wiele ciekawych możliwości ich zastosowania. Pierwszą z nich jest umieszczenie w gablotach komunikatów i informacji dotyczących funkcjonowania obiektu, godzin jego otwarcia czy regulaminu.

W firmach gabloty mogą stanowić także narzędzie służące do wspierania komunikacji, gdyż w prosty sposób z ich pomocą udaje się poinformować pracowników o zmianach, urlopach i nowych wyzwaniach. Wystarczy zawiesić właściwie przygotowane, czytelne dokumenty, a następnie wskazać zespołowi, gdzie znajdują się szczegółowe informacje. W siedzibach firm w gablotach umieszczać można także dyplomy, certyfikaty lub gratulacje w wersji papierowej na przykład dla pracowników zdobywających nowe umiejętności.

Dzięki funkcjonalnym i estetycznym gablotom wewnętrznym udaje się zaprowadzić porządek w pomieszczeniach zamkniętych. Dokumenty, które pozostawione same sobie na stolikach czy ladach recepcyjnych, mają skłonności do tworzenia bałaganu, zamknięte w gablocie nie będą miały możliwości ucieczki i mieszania się ze sobą. Wszystkie wydrukowane materiały zostaną zaprezentowane w estetyczny, zorganizowany sposób, potęgując wrażenie ładu i profesjonalizmu.