wgniecenie samochodowe

Ile czasu trwa usuwanie wgnieceń metodą PDR? 

Kierowcy, którzy muszą oddać samochód do zakładu blacharsko-lakierniczego, często obawiają się, że naprawa będzie trwała długo, co z kolei wiąże się z koniecznością starania się o otrzymanie auta zastępczego albo wynajmem pojazdu, co jest kosztowną usługą. Okazuje się jednak, że nie wszystkie czynności wymagają odstawienia samochodu do serwisu na kilka dni czy tygodni. Mowa tutaj na przykład o nowoczesnej metodzie usuwania wgnieceń, czyli PDR. Na czym polega Paintless Dent Repair i jak długo trwają takie prace?

Ile czasu trzeba poświęcić na naprawę wgnieceń metodą PDR?

Czas naprawy jest jednym z kluczowych czynników determinujących decyzję o oddaniu pojazdu do serwisu zaraz obok ceny. Perspektywa kilku dni bez samochodu nie jest kusząca, tym bardziej że wielu kierowców potrzebuje auta na co dzień, aby dojeżdżać do pracy, odbierać dzieci ze szkoły czy robić zakupy. Jeśli chodzi o naprawę wgnieceń metodą PDR, to o długość prac zapytaliśmy specjalistę z serwisu detailingowego w Warszawie Real Auto Service Studio, który wyjaśnił:

– Szybkość przeprowadzania prac to jeden z kluczowych czynników przemawiających za naprawą wgnieceń po gradobiciu czy kolizji drogowej przy zastosowaniu metody Paintless Dent Repair. Klienci, którzy przywożą do nas samochody z niewielkimi uszkodzeniami, mogą liczyć na to, że usuniemy je w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego. Jeśli jest ich naprawdę niewiele, to czasami zdarza się tak, że prace trwają zaledwie godzinę. Czasami jednak zdarza się tak, że uszkodzenia są rozległe. Wówczas nasi specjaliści szacują czas serwisu – w szczególnie skomplikowanych przypadkach może to być kilka dni.

Dlaczego kierowcy chętnie decydują się na naprawę metodą PDR?

Krótki czas serwisu to jeden z ważniejszych powodów, dla których kierowcy tak chętnie decydują się na naprawę wgnieceń metodą PDR. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego serwisu. Oprócz tego warto również podkreślić, że jest to bezinwazyjny sposób naprawy. W praktyce oznacza to, że pojazd nie wymaga lakierowania, a co za tym idzie – karoseria oraz jej kolor pozostają w nienaruszonym stanie, a pojazd nie traci na wartości.

Kolejną kwestią są koszty. Paintless Dent Repair często kosztuje nawet o połowę mniej niż szpachlowanie i malowanie. W związku z tym nawet, jeśli kierowcy nie mają wykupionego ubezpieczenia AC, które pokryłoby naprawę, to nierzadko zdarza się tak, że decydują się na jej opłacenie z własnych środków. Podsumowując, naprawa wgnieceń metodą PDR to krótki czas pracy, satysfakcjonujące efekty, a do tego stosunkowo niewielkie koszty.