klimatyzacja biurowa

Dlaczego warto zainstalować klimatyzację w biurze?

Lato w Polsce bywa bardzo upalne. Nikogo zatem nie dziwi montaż klimatyzacji do biura czy nawet mieszkania. To jedno z lepszych udogodnień, które pozwala cieszyć się chłodnym i przyjemnym powietrzem każdego dnia. Jeśli w Twoim biurze nie ma jeszcze klimatyzacji i zastanawiasz się nad korzyściami tego systemu – koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

Korzyści klimatyzacji w biurze

Wiele osób decyduje się na montaż klimy w pomieszczeniach różnego przeznaczenia i nie ma w tym nic dziwnego. Jakie są korzyści klimatyzacji do biura w Katowicach?

  • Wydajność pracowników – odpowiednia temperatura podnosi wydajność pracowników. Ludzie zmęczeni upałem szybciej się męczą i spada ich produktywność. Do tego wykonują swoje obowiązki wolniej i robią sobie częstsze przerwy.
  • Komfort cieplny – możliwość ustawienia zadanej temperatury to ogromna wygoda, która wpływa na samopoczucie i komfort pracowników.
  • Lepsza jakość powietrza – nowoczesna klimatyzacja nie tylko schładza powietrze, ale również usuwa z niego bakterie, wirusy, grzyby, pyły i inne zanieczyszczenia.
  • Zmniejszenie wilgotności powietrza – klimatyzacja osusza powietrza, co dodatkowo chroni pomieszczenie przed rozwojem pleśni i grzybów na ścianach. 

To trzy najważniejsze zalety montażu klimatyzacji do biura w Katowicach, chociaż oczywiście jest ich jeszcze więcej. Zimą można wykorzystywać ją także do grzania w pomieszczeniach. Obsługa klimatyzacji jest bardzo prosta, a odpowiednio serwisowana zapewnia bezproblemową pracę na lata.

Jaką klimatyzację do biura wybrać?

Stoisz przed wyborem klimatyzacji biurowej w Katowicach? Dobór odpowiedniego systemu jest kluczowe, by zapewnić bezawaryjną pracę urządzenia przez długi czas. Jeśli chodzi o pomieszczenia biurowe, klienci najczęściej wybierają:

  • klimatyzację multisplit – jedna jednostka zewnętrzna i kilka wewnętrznych, po jednej w każdym pomieszczeniu,
  • klimatyzację kanałową – system montowany bezpośrednio pod stropem, który lepiej przewidzieć w momencie wznoszenia budynku,
  • klimatyzację kasetonową – jedna z częściej wybieranych, bardzo wydajna, montowana w suficie podwieszanym.

Od czego zależy dobór odpowiedniego urządzenia? Jak mówi specjalista z WASO KLIM – klimatyzacja z Chorzowa, Katowic i okolic:

Urządzenia dobieramy nie tylko pod kątem typów wymienionych wyżej, ale też mocy urządzenia. Ona jest tak naprawdę kluczowa. Urządzenie o zbyt małej mocy nie będzie pracowało efektywnie i szybko ulegnie awarii. O zbyt wielkiej będzie drogie w zakupie, montażu i późniejszym utrzymaniu.

Moc klimatyzacji do biura dobiera się w zależności od powierzchni pomieszczeń, ich ilości, sprzętu emitującego ciepła czy nasłonecznienia. Dobór jest zatem bardzo indywidualny i najlepiej zlecić to profesjonalnej firmie.