Dermatolog – dlaczego warto udać się do niego prywatnie?

Dermatolog, czyli specjalista chorób skórny, to lekarz, którego skuteczna interwencja, zależy od szybkości podjęcia działania. Długie kolejki oczekiwania na wizytę u lekarza dermatologa sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę prywatną. Kiedy należy udać się do dermatologa? Jak przygotować się do wizyty?

Kim jest dermatolog?

Dermatolog jest lekarzem, który zajmuje się problemami ze skórą, a także włosami i paznokciami. Dermatolog prywatnie w Krakowie zajmuje się diagnozowaniem dermatoz, czyli chorób skóry i jej przydatków. Do tego lekarza najczęściej zgłaszają się pacjenci z trądzikiem, znamionami barwnikowymi (tzw. pieprzykami) i wirusowymi chorobami skóry, a także z łupieżem, atopowym zapaleniem skóry czy bielactwem. Do dermatologa należy udać się, jeśli zmiany skórne zaczynają być uciążliwe, a na skórze pojawiają się plamy, krotki, rumienie, grudki czy pęcherze. Jeśli skóra staje się przesuszona lub przetłuszczająca się, również należy skorzystać z porady dermatologa. Do dermatologa często przychodzą osoby chcące pozbyć się blizn czy przebarwień. Osoby, które borykają się z dużą ilością pieprzyków, powinny odwiedzać dermatologa raz w tygodniu, aby zbadać je pod kątem zmian nowotworowych.

Jak wygląda wizyta u dermatologa?

Dolegliwości skórne mogą być bardo uciążliwe i najczęściej chcemy się ich pozbyć bardzo szybko. Od szybkości reakcji zależy, jak skuteczne i efektywne będzie leczenie. Dlatego też, chcąc uniknąć długich kolejek i wielomiesięcznego oczekiwania, lepiej wybrać się do lekarza prywatnie. Można skorzystać z lekarzy pracujących w Ars-Medica. Zanim lekarz postawi diagnozę, musi przeprowadzić wywiad lekarski, dotyczący częstotliwości  i czasu trwania objawów czy występowania podobnych schorzeń w rodzinie. W przypadku przebarwień i pieprzyków, lekarz obejrzy je pod dematoskopem. Podczas wizyty dermatolog może zlecić nam np. badania laboratoryjne krwi, badania mikrobiologiczne czy testy alergiczne. Bywa, że leczenie wymaga współpracy kilku lekarzy, na przykład dermatologa i alergologa lub onkologa.