wizyta u dentysty

Dentysta – kiedy należy się do niego udać?

Najlepiej byłoby gdyby pacjenci odwiedzali gabinet stomatologiczny regularnie. Niestety wielu z nas zapomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowia jamy ustnej. Unikamy wizyt kontrolnych u dentysty. To duży błąd, który może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Kiedy należy odwiedzić gabinet stomatologiczny?

Kiedy należy udać się do dentysty?

Wiele osób jak ognia unika siadania na fotelu dentystycznym. Bardzo często do gabinetu trafia, kiedy jest zbyt późno i leczenie staje się bardziej zaawansowane. Dentysta w Łodzi powinien być odwiedzany zawsze, kiedy odczuwamy choćby niewielki ból zęba czy zauważymy niepokojące zmiany. Zwlekanie z wizytą nie poprawi stanu naszej jamy ustnej, a jedynie go pogorszy. Bezwzględnym wskazaniem do wizyty u stomatologa jest nie tylko ból zęba, ale również krwawienie z dziąseł. Również wrażliwość zębów na ciepło i zimno, jest wskazaniem do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. U dentysty powinny pojawić się również kobiety starające się o dziecka, a także będące w ciąży. Pozwoli to na sprawdzenie stanu jamy ustnej i zaplanowanie ewentualnego leczenia.

Kiedy jeszcze warto udać się do dentysty?

Kolejnym wskazaniem do wizyty w gabinecie dentystycznym są bóle szczęki. Często przyczyną może być zapalenie dziąseł czy ropnie, a także bruksizm i urazy szczęki. Powodem, dla którego udajemy się do dentysty są ubytki zębów. To poważny problem, który może wywoływać choroby jamy ustnej. Dlatego warto zainwestować w protezy zębowe w Łodzi lub implanty stomatologiczne, które pozwolą uniknąć większych problemów. Do dentysty należy udać się także, kiedy zmagamy się z problemem nieświeżego oddechu. Może on oznaczać rozwijającą się infekcję bakteryjną w jamie ustnej.

Do dentysty najlepiej się wybierać w momencie, kiedy ząb nas nie boli – czyli na tzw. okresowe przeglądy. Najlepiej zapobiegać, niż leczyć. Potem, kiedy np. pojawi się już ból zęba, czasem jest za późno i pozostaje nam jedynie leczenie kanałowe czy wyrywanie zęba.