Własny serwis samochodowy

Czy warto inwestować we własny auto serwis?

Doświadczeni mechanicy samochodowi coraz częściej decydują się na otwarcie własnego biznesu, a tym samym inwestowania w siebie. Posiadając własny warsztat samochodowy trzeba spełnić wiele warunków oraz zainwestować w niezbędne wyposażenie.

Chcąc otworzyć własny auto serwis przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie zaplecze lokalowe, pracowników, narzędzia oraz poduszkę finansową, która pozwoli pokryć bieżące zobowiązania na początku działalności, gdy będziemy dopiero szukać klientów.

Decydując się na otwarcie własnego warsztatu samochodowego powinniśmy posiadać dokładnie przygotowany biznes plan, dzięki któremu będziemy mogli nie być zaskoczeni. Ważną kwestią jest również to, czy otwieramy ogólnousługowy auto serwis, warsztat blacharsko-lakierniczy (potrzebne będzie wyposażenie lakierni) czy np. wulkanizację.

Zalety własnego auto serwisu

Najważniejszą zaletą posiadania własnej firmy – własnego warsztatu samochodowego jest to, że możemy pracować na własny rachunek i być w pełni niezależnymi od innych – przełożonych. Własny auto serwis to możliwość pracy wtedy, gdy chcemy i możliwość stałego rozwoju własnych umiejętności.

Do najważniejszych zalet własnego auto serwisu zdecydowanie możemy również zaliczyć:

– możliwość własnoręcznej organizacji pracy,
– możliwość bycia pracodawcą,
– możliwość realizowania różnego rodzaju napraw,
– możliwość wybrania specjalizacji,
– możliwość o wiele większych zarobków niż na typowym etacie,
– możliwość budowania własnej marki,
– możliwość większej satysfakcji z pracy.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-miec-dobre-wyposazenie-auto-serwisu/

Lakiernia samochodowa – dobry pomysł na biznes

Więcej informacji na stronie http://www.lapena.pl/. Bardzo dużą popularnością cieszą się warsztaty, które oprócz typowych usług związanych z mechaniką pojazdową również oferują innego rodzaju usługi. Korzyści wynikających ze współpracy z takim serwisem dla potencjalnego klienta jest bardzo dużo, gdyż najczęściej nie chcemy tracić czasu na pomoc ze strony kilku fachowców. Jednym z pomysłów może okazać się lakiernia samochodowa, którą oczywiście najpierw trzeba odpowiednio wyposażyć, np. w kompleksowe stanowiska pracy, ale również inne wyposażenie, do którego można zaliczyć:

– artykuły zabezpieczające i maskujące z tworzyw sztucznych, silikonu i innych,
– haki,
– zawieszki,
– liny oraz zawiesia,
– wszelkiego rodzaju podnośniki.

Wyposażenie lakierni powinno być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, odporne na uszkodzenia mechaniczne, przeciążenia, upływ czasu.