mobilny serwis opon

Czy mobilny serwis opon świadczy usługi całodobowo?

Awarie samochodu na drodze mogą być trudne do usunięcia, szczególnie jeśli dotyczą samochodów ciężarowych. Aby szybko pozbyć się problemów z oponami, warto skorzystać z usług firm oferujących mobilny serwis. Czy możliwe jest to o każdej porze?

Kiedy i jak skorzystać z mobilnego serwisu opon?

Mobilny serwis opon w Katowicach i innych miastach to usługa przeznaczona dla kierowców ciężarowych. Można skorzystać z niej w przypadku wszelkiego rodzaju awarii ogumienia. Może zdarzyć się, że samochód najedzie na ostry przedmiot lub nawierzchnia będzie w tak złym stanie technicznym, że uszkodzi oponę, a nawet cale koło. Dalsza jazda będzie niemożliwa, ponieważ może zagrażać bezpieczeństwu kierowcy, innych uczestników ruchu drogowego oraz przewożonemu ładunkowi. Mobilny serwis działa przez całą dobę, dzięki czemu można skorzystać z ich usług zarówno w dzień, jak i w nocy. Wystarczy zadzwonić na specjalny numer i zgłosić problem. Należy podać dokładną lokalizację, gdzie doszło do awarii. Można posłużyć się oznaczeniem na słupkach drogowych lub wysłać geolokalizację za pomocą sygnału GPS w telefonie. Najlepiej jest zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu, jeśli to możliwe na parkingu lub szerokim poboczu, aby nie utrudniał ruchu pozostałym pojazdom, a jednocześnie możliwe było przeprowadzenie naprawy. 

Zalety korzystania z mobilnego serwisu opon

Skorzystanie z fachowej pomocy pozwala szybko usunąć usterkę. Mobilny serwis opon w Żorach i okolicach jest dostępny zarówno w Polsce, na drogach krajowych i autostradzie, jak i w najbliższych okolicach po stronie czeskiej. Dzięki temu, że pracownicy korzystają z profesjonalnych sprzętów możliwe jest szybkie i dokładne usunięcie usterki. Dodatkowo zapewnia to bezpieczeństwo. Prace mogą obejmować naprawę uszkodzonej opony, pompowanie jej, lub prawidłowe wyważenie kół. Dzięki temu, że usługa wykonywana jest na miejscu zdarzenia, możliwe jest dalsze kontynuowanie podróży i dowiezienie ładunku na czas w określone miejsce.