Bibuła do wypełniania paczek

Co jest potrzebne do dekoracyjnego opakowania? Bibuła jako wypełniacz do przesyłek

Prezent od serca ucieszy każdą osobę, która go otrzyma. Wybieramy go zawsze na podstawie okazji oraz preferencji osoby obdarowanej. Podczas szczególnych okazji warto zapakować prezent bardzo ładnie i postarać się o estetykę rozwiązania. W artykule opowiemy co będzie przydatne do stylowego zapakowania prezentu. Zwrócimy również uwagę na zastosowanie bibuły jako wypełnienia do pudełka. Współcześnie coraz bardziej zwracamy uwagę na estetykę pakowania prezentów i wybieramy różne nowoczesne rozwiązania.

Papierowe torebki na prezent

Najszybszym sposobem na zapakowanie prezentu jest skorzystanie z gotowej papierowej torebki. To najczęstszy wybór osób, które nie mają zdolności manualnych do estetycznego pakowania przesyłki. Niektóre osoby nie chcą się kłopotać pakowaniem, zaklejaniem paczki itp. Torebki prezentowe mogą być bardzo efektowne, zwłaszcza jeśli są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Do wyboru są torebki gładkie, prążkowane, wykonane z papieru lub folii. Bogata gama kolorów i zastosowanych ozdób pozwoli dopasować torebkę do każdej okazji, np. świąt Bożego Narodzenia, Walentynek, urodzin, imienin, dnia babci czy dziadka. Do torebek najczęściej jest dołączony sznurek do przenoszenia.

Pudełka dekoracyjne

Są jedną z ładniejszych form pakowania prezentów i paczek. Świetnie sprawdzą się do pakowania płyt, albumów, książek, perfum czy ubrań. Pudełka dekoracyjne mogą mieć różnorodne zamykanie: klapowe, ma magnez lub zdejmowane wieko. Producenci oferują pudełka w różnych rozmiarach i kształtach, które można dopasować do każdego rozmiaru prezentu. W pudełku prezentowym możemy zastosować wypełniacz, jakim jest bibuła gładka. Kolor bibuły można dopasować do całej stylizacji. Wypełniacz sprawdzi się zwłaszcza w przypadku małego prezentu, który będzie można położyć na kulkach z bibuły. Materiałem można owinąć delikatny prezent, który zostanie ochroniony przed uszkodzeniem. Produkt, jakim jest bibuła gładka jest w pełni ekologiczny. Rozwiązanie docenią zwłaszcza fani ekologii i dbałości o dobro planety.

Pakowanie alkoholu na prezent

Niektórzy sprzedawcy oferują pudełka ozdobne na alkohole. Dość często na prezent daje się dobrej jakości alkohol, który trzeba ładnie zapakować. Można skorzystać z torebki na wino, która jest wąska i długa. Jako opakowanie może służyć również pudełko ozdobne, które dobrze zabezpieczy butelkę przed uszkodzeniem. Opakowania są zazwyczaj wyposażone w wygodne rączki, które ułatwiają transport.

Wstążki i taśmy

Niezbędnymi elementami okażą się taśmy ozdobne, kokardki i wstążki, które udekorują prezent. Można przewiązać je przez pudełko ozdobne lub przez papier. Kokardki nakleja się na prezencie lub na jego opakowaniu. Różnorodność kolorów i faktur sprawi, że każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Bardzo eleganckie i ponadczasowe będą metaliczne wstążki, które pasują do każdego opakowania. Do obwiązania prezentu lub opakowania można wykorzystać rafię naturalną, która nada opakowaniu ekologiczny wygląd.

Papier ozdobny

Do pakowania bardzo często wykorzystuje się papier ozdobny, który trzeba jednak dobrze wyciąć i estetycznie zakleić. W taki sposób przygotowana paczka wygląda bardzo ładnie i zachęcająco. Można przewiązać ją wstążką lub nakleić ładną kokardę. Sprzedawcy oferują bardzo różnorodne papiery ozdobne, które są dopasowane do różnych okazji: święta, urodziny, walentynki czy komunia. Zapakowanie prezentu w papier ozdobny nie jest jednak zbyt łatwe i trzeba posiadać, chociaż minimum zdolności manualnych. Potrzebna będzie również taśma klejąca do zaklejenia papieru.