Folie do wnętrz

5 plusów folii do wnętrz

W ciągu ostatnich lat bardzo dużą popularność zyskały nowocześniejsze i co najważniejsze proste w montażu sposoby dekoracji wnętrz. Jednym z nich są folie do wnętrz, zwane także laminatami architektonicznymi, dekoracyjnymi. Pozwalają tworzyć bardzo nowoczesne aranżacje.

Wnętrza można dekorować na różne sposoby, między innymi z wykorzystaniem płytek klinkierowych, kamieni dekoracyjnych, tapet, fototapet czy płytek. Innym sposobem, który pozwala ciekawie dekorować wnętrza są struktury dekoracyjne, np. tynki mineralne. Wszystkie te rozwiązania warto wybrać na podstawie konkretnego projektu, aby wnętrze było spójne i harmonijne. Chcąc zastosować bardziej nowoczesną, ale jednocześnie łatwą w montażu dekorację, która nie wymaga przeprowadzania specjalistycznych prac remontowych można wykorzystać folie do wnętrz. Jakie są ich zalety?

Wysoka estetyka

Folie do wnętrz, laminaty architektoniczne są rozwiązaniem bardzo nowoczesnym i charakteryzującym się wysoką estetyką. Bez najmniejszego problemu można je zastosować wszędzie tam, gdzie zależy nam na osiągnięciu wspaniałego efektu dekoratorskiego. Folie do wnętrz sprawdzą się w salonie, sypialni, w domowych gabinecie, a nawet w kuchni.

Prosty montaż

Folie do wnętrz cechują się bardzo prostym montażem. Nie trzeba również w szczególny sposób przygotowywać powierzchni. Oczywiście o ile nie mamy doświadczenia w tego typu pracach to montaż laminatów architektonicznych zdecydowanie lepiej powierzyć fachowcom.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/jak-w-ciekawy-sposob-dekorowac-sciany-w-biurze/

Uniwersalność aranżacji

Folie do wnętrz są dekoratorskim materiałem o bardzo dużym potencjalne. Plusem, o którym trzeba wspomnieć jest możliwość wykorzystania w praktycznie wszystkich stylach aranżacyjnych, począwszy od klasycznego, na loftowym kończąc. Bez problemu można wybrać odpowiedni wzór i dopasować go do wnętrza.

Doskonała imitacja materiałów

Laminaty architektoniczne bardzo dobrze odzwierciedlają innego rodzaju materiały, które są wykorzystywane w dekoratorstwie. Chodzi tu przede wszystkim o drewno, metale, kamienie naturalne, lakiery, węgiel, drewno. Dzięki temu jest szansa na stworzenie indywidualnych wnętrz.

Folie, a inne materiały

Folie okienne bardzo dobrze współgrają z innymi materiałami wykończeniowymi. Decydując się na oklejanie ścian, sufitu, okolic okien, słupów czy wnęk mamy pewność, że całość będzie estetyczna. Laminaty pięknie prezentują się przy różnego typu oświetleniu, w mniejszych i większych pomieszczeniach.