Amazon Business – warto korzystać?

5 min

Amazon już dawno przestał być jedynie sklepem internetowym. Obecnie amerykański gigant stał się również dostawcą streamingu audio oraz video, bibliotekom e-booków, a także partnerem przedsiębiorców.Jednym z najnowszych projektów firmy Jeffa Bezosa jest Amazon Business. Czym jest i czy warto z tego korzystać?

Konto biznesowe w serwisie Amazon

Nowa propozycja firmy Amazon skierowana jest do klientów, którzy posiadają własny biznes. Ze specjalnej platformy mogą korzystać zarówno właściciele, jak i pracownicy firm. Propozycja ta dotyczy również przedsiębiorstw działających na terenie Polski, co jest jasnym sygnałem, że Amazon chce rozszerzać swój zakres wpływów na terenie naszego kraju.

Założenie, a następnie prowadzenie biznesowego konta na Amazon jest w pełni darmowe. Dodatkowo serwis oferuje nawet 50 euro rabatu na pierwsze zakupy, co może być kuszące dla wielu mniejszych przedsiębiorców. Kusząca jest również wizja ogromnego asortymentu, spośród którego można wybierać – łącznie zebrano ponad milion produktów z kilkudziesięciu działów.

Korzyści Amazon Business

Widok jaki zastaniemy przy korzystaniu z Amazon Business znacząco różni się od tego, który można kojarzyć w przypadku zakupów jako konsument. Przede wszystkim ceny wszystkim produktów są cenami netto, a klient ma możliwość przeglądania tylko tych ofert, których sprzedawcy wystawiają fakturę VAT.

Niewątpliwą korzyścią dla klientów z Polski jest darmowa dostawa, którą uzyskujemy przy zakupie za kwotę powyżej 29 euro. Dodatkowo wiele produktów posiada niższą cenę niż w przypadku oferty dla klientów indywidualnych, a przy zakupie kilku sztuk przysługują atrakcyjne rabaty i zniżki. Serwis oferuje także możliwość zrobienia zakupów z odroczonym terminem płatności – na opłacenie faktury otrzymujemy nawet 30 dni.

Pracownik robi zakupy, szef monitoruje

Z jednego konta biznesowego Amazon może korzystać nawet kilkanaście osób. Właściciel może podpiąć swoich pracowników, którzy będą realizowali zamówienia, a sam będzie mógł kontrolować realizowane transakcje. Podgląd do wszystkich realizowanych transakcji uzyskuje przy pomocy specjalnego okna do monitorowania i analizy wydatków.

Amazon Business to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i większej firmy. Mimo, że usługa dopiero dociera do naszego kraju to już zdobyła rzeszę fanów. W kolejnych miesiącach liczba ta na pewno będzie rosła ze względu na ogrom korzyści, które proponuje biznesowe konto Amazon.

Leave a Reply