kobieta

Życie Polaków – jak spędzają swój wolny czas?

Chyba nikogo nie zaskoczy to, że Polacy najchętniej spędzają swój wolny czas … przeglądając internet – i to nie tylko Ci najmłodsi. Coraz więcej osób ze „starego pokolenia”, potrafi już świetnie obsługiwać komputery i telefony i nie wyobrażają sobie, by nie mieć dostępu do internetu – bankowego konta, zakupów online, programów, filmów, wiadomości a nawet cieszą się z dostępu do takich stron jak: https://pornosy.me.

Oczywiście równie chętnie Polacy spędzają swój wolny czas przed telewizorem. Aktywności fizyczne są daleko daleko w wykresach, które przedstawiają co Polacy robią w wolnym czasie najchętniej.

Społeczeństwo trzeba było by jeszcze podzielić na kobiety i mężczyzn. Bowiem wiele kobiet w wolnym czasie lubi sięgnąć po książkę, iść na dobry koncert czy wydarzenie kulturalne w swoim miejscu zamieszkania. Mężczyźni natomiast przyznają, że w ciągu roku nie podjęli takiej aktywności.

W wolnych chwilach Polacy również uprawiają seks. Oczywiście wszystko zależy od tego czy dzieci są aktualnie w domu, czy śpią, czy rodziców nie ma za drzwiami. Seks Polaków co roku staje się rzadszy. Czym jest to spowodowane? Głównie przemęczeniem i brakiem czasu. Według przeprowadzanych ankiet Polacy chcą uprawiać seks, jednak zwyczajnie nie mają na to czasu bądź są zbyt zmęczeni i marzą tylko o tym, by po ciężkim dniu w pracy iść spać – a nie… uprawiać jeszcze jakieś aktywności fizyczne.

Zmierzając do aktywności fizycznych. Niestety, coraz mniej Polaków uprawia sport. Aż dwóch na trzech Polaków jest otyły bądź ma nadwagę – chociaż lekką. Ten jeden na trzech – uprawia sport. Siłownia, basen, jogging. Jednak jak już wspomnieliśmy – wciąż narzekając jednak na to, że nie mają na to tyle czasu ile by chcieli mieć.

Jak spędzają swój wolny czas Polskie dzieci?

Rodzice starają się, by dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Wszystko oczywiście zależy od pory roku. Również w przedszkolach wychowawcy starają się, by przebywanie dzieci na świeżym powietrzu było niemalże codziennie realizowane. To jednak również zależy od pogody, od pory roku (nie wspominając już o smogu, gdzie w niektórych miastach jego stężenie jest ogromne – lekarze alarmują, by w takim okresie nie wychodzić na powietrze). Tak więc – wiosną dziecko spędza średnio 4 godziny na dworze, latem ponad 7, zaś w okresie zimy czy jesieni 2-3 godzin dziennie. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że najwięcej czasu na świeżym powietrzu spędzają te dzieci, które są w wieku przedszkolnym bądź młodszym szkolnym.

Trzeba też zaznaczyć, że dzieci spędzają również sporo czasu przed komputerem (tabletem czy telefonem również) przeciętnie 2-3 godzin dziennie. Statystyki nie kłamią, a są przerażające. Już dwuletnie dziecko poświęca prawie dwie godziny dziennie na oglądaniu telewizji, czy na gry komputerowe. Najdłużej oglądają telewizję 5-latki – są to nawet 3 godziny dziennie.

Według statystyk zaledwie 2,1% dzieci 2-letnich i starszych wcale nie ogląda telewizji/DVD/video… bądź nie korzysta z komputera.