przekladka tekturowa

Zastosowanie przekładek tekturowych

Jednym z problemów wpływających na koszt działania firm produkcyjnych i handlowych zajmujących się dostawą swoich towarów bezpośrednio do odbiorców są straty powstające podczas transportu. Choć uszkodzenia powstałe z winy przewoźnika są z reguły objęte ubezpieczeniem, to wiele szkód jest powodowanych nieprawidłowym zabezpieczeniem przesyłki. Sposobem na wyeliminowanie zdarzeń tego rodzaju będzie skorzystanie z odpowiednich wyrobów np. przekładek tekturowych.

Co daje użycie przekładek tekturowych?

Jednymi z podstawowych zadań, jakie stoją przed opakowaniami transportowymi, zarówno tymi, które są wykorzystywane do pakowania pojedynczych wyrobów, jak i stosowanymi jako zbiorcze dla ich większej liczby jest prawidłowe zabezpieczanie przed wpływem czynników zewnętrznych, a szczególnie uszkodzeniami mechanicznymi – zadrapaniami, uderzeniami, otarciami oraz naciskiem.

W większości przypadków, jeżeli w jednym kartonie umieszczonych jest więcej przedmiotów, nieodzowne okaże się również odseparowanie ich od siebie, tak, by nie powodowały wzajemnych zniszczeń w wyniku kontaktu. Sposobem na osiągnięcie tego rezultatu będą przekładki tekturowe na wymiar, które można wkładać między partie towaru na palecie, a także do wnętrza pudeł wszelkiego rodzaju. Dostępne w arkuszach o różnych wymiarach okażą się niezastąpione zarówno w przypadku firm produkcyjnych, jak i sklepów internetowych czy hurtowni, pozwalając na maksymalną ochronę przygotowywanych przesyłek.

Co sprawia, że przekładki tekturowe mogą spełniać swoją funkcję?

Przekładki tekturowe powstają z tektury falistej, która z uwagi na swoją budowę pozwala na wyeliminowanie wielu uszkodzeń mechanicznych, w tym silnych uderzeń, znacznych nacisków i następstw kontaktu z ostrymi elementami. Wynika to z faktu, iż składa się ona ze specjalnie pofalowanych arkuszy, które są połączone klejem z płaskimi warstwami zapewniającymi stabilność całości. Odpowiednia ilość naprzemiennie ułożonych elementów tego rodzaju sprawia, że większość oddziaływań zewnętrznych może być bardzo skutecznie wytłumiona. Szeroki wybór przekładek tekturowych na wymiar można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Euro Karton. Specjalizuje się on w dostarczaniu różnych opakowań i akcesoriów do pakowania w tym wypełniaczy tekturowych oraz taśm.