autonomiczny wozek transportowy

Zalety autonomicznych wózków transportowych

Autonomiczne wózki transportowe to nowoczesne rozwiązania, stanowiące świetną alternatywę zarówno dla tradycyjnych wózków widłowych, jak i pociągów logistycznych. Są to roboty klasy AMR, wyróżniające się licznymi zaletami. O ich atutach opowiadamy w poniższym artykule – czytając ten tekst, dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości autonomiczne wózki transportowe. Zdecydowanie przyspieszają one przepływ towarów.

Najważniejszą zaletę autonomicznych wózków transportowych stanowi brak obsługi. Są to pojazdy samojezdne, które poruszają się po wyznaczonych wcześniej trasach. Dzięki temu możliwe jest znacznie usprawnienie przepływu towarów, a także innych procesów realizowanych przez przedsiębiorstwo.

Pracownik firmy Pro Assem, zajmującej się projektowaniem oraz budową maszyn i linii montażowych, tłumaczy: Roboty klasy AMR są bardzo wydajne, a jednocześnie zapewniają duże bezpieczeństwo. W żaden sposób nie zagrażają przewożonym towarom czy pracownikom, poruszającym się po hali magazynowej. Użyteczność autonomicznych wózków transportowych sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ich wykorzystywanie.

Brak konieczności zatrudniania operatora

Autonomiczne wózki transportowe nie wymagają obsługi przez operatora. Samodzielnie poruszają się po zaprogramowanych trasach, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu pracowników. Ponadto takie rozwiązanie stanowi oszczędność pieniędzy dla firmy. Nie musi ona bowiem zatrudniać operatorów tych urządzeń. Obniżenie kosztów wiąże się również z tym, że sprzęt tego rodzaju nie musi robić przerw, w przeciwieństwie do pracowników. Autonomiczne wózki transportowe mogą wykonywać zadania nawet przez kilka zmian bez przestojów.

Uniwersalność

Istotną zaletą robotów klasy AMR jest również uniwersalność zastosowań. Są one bowiem wyposażone w specjalny osprzęt, umożliwiający zarówno unoszenie palet, holowanie wózków magazynowych, jak i przewożenie konstrukcji ramowych na wieszakach. Ponadto autonomiczne wózki transportowe współpracują z podajnikami rolkowymi, co również ma znaczenie w wielu firmach.

Bezpieczeństwo i niska awaryjność

Urządzenia zapewniają bezpieczną pracę pod każdym względem. Nie stanowią zagrożenia dla przewożonych towarów czy poruszających się po magazynie pracowników. Poza tym cechuje je bardzo niska awaryjność, dzięki czemu nie powodują przestojów w pracy. Jest to możliwe dzięki nieskomplikowanej budowie.