zabieg hifu

Zabieg HIFU – na czym polega?

Problemy z wiotką skórą, ze zmarszczkami, czy chęć poprawy owalu twarzy, to problemy, z którymi kobiety i mężczyźni często zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. W obawie przed użyciem skalpela, decydują się na zabiegi nieinwazyjne. Jednym z nich jest zabieg HIFU. Na czym on polega?

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU w Krakowie to zabieg zwany liftingiem twarzy bez użycia skalpela. Oznacza to, że do ujędrniania skóry twarzy czy dekoltu nie wykorzystuje się metod inwazyjnych. Jest to metoda oparta na działaniu fal ultradźwiękowych. Specjalne urządzenie posiada głowicę, przez którą emitowane są ultradźwięki, wnikające w głębokie warstwy skóry. Tam zachodzą procesy termiczne i mechaniczne. W wyniku termicznych procesów, tkanki skóry są rozgrzewane i dochodzi w nich do kontrolowanych mikropoparzeń. W wyniku procesów mechanicznych tkanki ocierają się o siebie i powstają mikrouszkodzenia. Ma to doprowadzić do regeneracji tkanek skórnych. Pod wpływem regeneracji, wytwarza się więcej kolagenu, a to prowadzi w konsekwencji do poprawienia wyglądu, jędrności i sprężystości skóry.

Efekty zabiegu HIFU

Zabieg, przeprowadzany w salonie medycyny estetycznej, np. Instytut Kosmetologii w Krakowie, może przynieść zauważalne efekty już po pierwszym razie. Najpóźniej w ciągu 24-48 godzin od przeprowadzenia sesji. Jednak na ostateczne rezultaty trzeba będzie poczekać nawet 2-3 miesiące. Wszystko zależy od tego jak warstwy skóry będą się regenerowały i jak szybko nastąpi proces odbudowy kolagenu. Dzięki temu, że HIFU pobudza produkcję elastyny i kolagenu, zwiększa się napięcie skóry, jest ona wygładzona i zagęszczona i odmłodzona. W efekcie zabiegu poprawia się elastyczność i napięcie skóry, redukują się zmarszczki, poprawia się owal twarzy, skóra staje się wyraźnie odmłodzona, zredukowany zostaje drugi podbródek. Dodatkowo podnoszą się powieki, proces starzenia się skóry znacznie się opóźnia, zmniejszają się rozstępy, blizny i przebarwienia.

Efekty zabiegu utrzymują się od 12-18 miesięcy, wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. W przypadku zabiegów wykonywanych na twarz, efekty utrzymują się nawet do 2-3 lat.