Wakacyjna miłość – trwała relacja czy chwilowy flirt?

7 min

Wiele osób umawia się na randki z zamiarem wejścia w długotrwały związek. Jednak nie jest to jedyny sposób, aby podejść do randek. Jest to całkowicie możliwe, a nawet może być preferowane, aby objąć krótkoterminowe randki.

Udany związek – tworzony na bazie zaufania i wzajemnej akceptacji

Krótkoterminowe randki mogą oferować wiele korzyści. To powiedziawszy, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tego podejścia do randek, może to Cię nieco zdezorientować. Dowiedzenie się więcej o tym, czym naprawdę są krótkoterminowe randki, może pomóc Ci zorientować się, czy jest to właściwe podejście dla Ciebie w tym momencie.

Flirt często opiera się na bliskości fizycznej. Cielesne przywiązanie jest więc tu kluczową kwestią. Wybierasz się na wakacje i chcesz zaszaleć? Pragniesz zapomnieć o byłym? A może po prostu masz ochotę na wypróbowanie czegoś nowego? Nic tak nie dodaje pewności siebie jak intensywny flirt. Kup wibrator dla dwojga i wykorzystaj go przy najbliższej okazji.

Czym jest flirt?

Jak sama nazwa wskazuje, flirt to relacja bez zamiaru przekształcenia związku w długoterminowe partnerstwo. Istnieje wiele różnych konfiguracji krótkoterminowych randek, w tym sytuacja friends-with-benefits, fling-only vacation-only, a także związek trwający kilka miesięcy.

Jakie korzyści ma flirt?

Jest wiele korzyści flirtu, który z zamiaru nie przerodzi się w trwałą relację. Oto niektóre z nich:

  • Możliwość odkrywania różnych doświadczeń, a tym samym lepsze poznanie siebie
  • Połączenie z drugą osobą, mimo że nie jesteś emocjonalnie gotowy do wejścia w długoterminowy związek
  • Minimalny stres randkowy, ponieważ nie wywierasz presji na to, gdzie związek zmierza
  • Szansa na randki z różnymi typami ludzi, których możesz nie postrzegać jako materiał na długoterminowego partnera
  • Pomaga odbudować poczucie własnej wartości i ekscytację związaną z randkami po rozstaniu lub trudnym okresie w życiu.

Flirt z związek – kiedy relacja ewoluuje?

Różnica pomiędzy krótkoterminowymi randkami a długoterminowymi randkami leży w Twojej perspektywie. Faktem jest, że nawet jeśli zamierzasz podejść do związku w jeden sposób, może okazać się w inny sposób. Innymi słowy, możesz zamierzać umawiać się z kimś na długi czas, a mimo to wygasa po kilku miesiącach. Odwrotnie, może w pełni zamierzać zachować związek krótki tylko mieć go rozwijać się w prawdziwej miłości meczu.

Mając to na uwadze, istnieją pewne wspólne różnice, które pomogą Ci odróżnić krótkoterminowe i długoterminowe randki od siebie. W przypadku długoterminowych randek, ty (i miejmy nadzieję twój partner) będziesz podchodzić do randek z myślą o przyszłej kompatybilności. Będziesz badać swoje myśli na temat małżeństwa, dzieci, przyszłych idealnych sytuacji życiowych itp. Będziesz oceniać swojego partnera, zwracając uwagę na to, jak może on zaspokoić Twoje potrzeby za kilka lat od teraz.

Jakie informacje mogę ujawnić podczas flirtu?

Ponieważ cele krótkoterminowych i długoterminowych randek są tak różne, sposób w jaki zachowujesz się w związku jest również inny. Konkretnie, to co możesz wybrać do dzielenia się z krótkoterminowymi partnerami jest ograniczone w porównaniu do otwierania się na potencjalny długoterminowy związek. Możesz zdecydować się na dzielenie się mniejszą ilością siebie, ograniczając swoją wrażliwość, ponieważ z założenia relacja ma być jedynie chwilowa. Nie musisz więc dzielić się z partnerem swoimi oczekiwaniami czy potrzebami.

Leave a Reply