skup zlomu

Skup metali kolorowych — jakie materiały można w nim sprzedać?

Skup metali kolorowych to miejsce, do którego można zanieść surowce różnego typu. Zazwyczaj takie przedsiębiorstwa zajmują się również przyjmowaniem, gromadzeniem i przetwarzaniem żeliwa, a także stali. Obrót materiałami wtórnymi obecnie ma coraz większe znaczenie dla gospodarki i oferuje korzyści zarówno dla firm zajmujących się tym zagadnieniem, jak i klientów, a także dla samego środowiska. Jakie materiały można w nich sprzedać? Podpowiadamy.

Skup metali kolorowych — czym są te surowce?

Każda osoba, która chce odwiedzić skup metali kolorowych w Toruniu, powinna najpierw wiedzieć, czym dokładnie są surowce określane tym mianem. Najogólniej można powiedzieć, że to różne typy metali innych niż żelazo. Mogą one charakteryzować się różnymi właściwościami fizycznymi, chemicznymi, a także mechanicznymi, jednak nie powinny posiadać w sobie nawet domieszki tego pierwiastka. Zazwyczaj są one dobrymi przewodnikami cieplnymi i dlatego są wykorzystywane w wielu różnych branżach. Poza tym, że odróżniają się właściwościami od żelaza, to mają również inne zastosowanie.

Metale kolorowe można podzielić na lekkie — łatwo i trudnotopliwe, a także ciężkie — łatwo, trudno i bardzo trudno topliwe. Zalicza się do nich m.in. cynk, magnez, tytan, wolfram, platynę, nikiel, złoto, srebro, mosiądz, miedź, bizmut, ołów, cyrkon, czy kobalt.

Skup metali kolorowych — co można oddać?

Jakie przedmioty można zanieść na złom? Surowce wtórne, które należą do metali kolorowych, otaczają nas wszędzie. Mogą to być metalowe nakrętki, puszki, kapsle czy folie. Płytki ołowiane z akumulatorów samochodowych, kable miedziane, aluminiowe żaluzje czy mosiężne grzałki. Również części pojazdów, takie jak silniki, chłodnice, aluminiowe felgi, a także zasilacze do telefonu z miedzią są chętnie przyjmowane w takich miejscach.

Odzysk metali kolorowych jest bardzo ważnym elementem polityki ekologicznej. Każdy z nas otacza się na co dzień przedmiotami, które można zanieść do skupu, a przy okazji zarobić trochę pieniędzy.