Przydomowe wesołe miasteczko

Chcąc stworzyć tematyczny plac zabaw we własnym ogrodzie trzeba przede wszystkim wybrać miejsce i odpowiednio zaplanować zagospodarowanie terenu. W projekcie powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno naturalne ukształtowanie terenu, aby nadmiernie nie ingerować w jego układ, jak i wybór odpowiedniej nawierzchni, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Antypoślizgowe i wodoprzepuszczalne

Zamierzając stworzyć ogrodowy lunapark od podstaw, zanim zajmiemy się bogatym wyposażeniem, strojnymi lampionami i ogrzewaniem, powinniśmy przygotować posadzkę, która będzie nie tylko antypoślizgowa, ale też odporna na wpływ czynników atmosferycznych. Płyty gumowe na plac zabaw świetnie sprawdzą się w tej roli. Są nie tylko odporne i antypoślizgowe, ale też wodoprzepuszczalne, dzięki czemu na ich powierzchni nie zbierają się kałuże oraz związane z tym inne niehigieniczne pasożyty. Ponadto dzięki specjalnemu systemowi odwodnienia można je użytkować również podczas niesprzyjającej pogody.

Idealne w każdej przestrzeni

Zarówno maty jak i płyty na plac zabaw świetnie sprawdzają się również w zewnętrznych i wewnętrznych siłowniach, salach rekreacyjnych oraz tarasach, ogrodowych lunaparkach i tematycznych placach zabaw. Ich zaletą jest znaczna odporność na wgniecenia, co oznacza, że możemy na ich powierzchni postawić ciężkie sprzęty i meble ogrodowe, a następnie je przestawiać według potrzeb, nie obawiając się powstania nieestetycznych zagłębień w posadzce. Są też samogasnące, dzięki temu bez obawy możemy postawić na nich ogrzewacz gazowy, czy grill ogrodowy,, mając swojego rodzaju zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Pamiętając o szczegółach

Nawierzchnie gumowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, każdy znajdzie tu coś idealnego dla swojego projektu. Ponadto na rynku dostępne są trójwymiarowe elementy sensoryczne oraz kompletne zestawy cyfr, liter i gier podwórkowych naniesionych na gumowych płytach i matach, które z powodzeniem możemy wkomponować w posadzkę. Gumowe nawierzchnie poza walorami estetycznymi stanowią amortyzację upadków  z wysokości, redukując ryzyko powstania kontuzji. Chcąc mieć pewność pełnego zabezpieczenia, powinniśmy jednak pamiętać również o wszelkich, nawet tych najmniejszych, szczegółach wykończenia np. gumowych elementach zabezpieczających betonowe krawędzie ogrodzenia, różnego rodzaju nakładkach, krawężnikach, narożnikach, schodkach, czy progach.