przewoz zwlok

Przewóz zwłok na Ukrainę – jakie formalności trzeba dopełnić?

O takich kwestiach, jak przewóz zwłok na Ukrainę, czy też do każdego innego kraju mówi się niewiele. Jest to temat, który nie jest do końca pozytywny. Wiąże się z emocjami i raczej, gdy jest dobrze nikt nie chce o tym nawet myśleć. Okazuje się, że osoby, które muszą się z tym zmierzyć, są totalnie w tym wszystkim zagubione i nie wiedzą, jak postępować. Jakich formalności należy obowiązkowo dopełnić?

Czy przewóz zwłok na Ukrainę jest skomplikowany?

Aby w ogóle przewóz zwłok na Ukrainę mógł być możliwy, to trzeba spełnić naprawdę sporo formalności. Warto mieć ich świadomość, ponieważ nigdy nie wiadomo, z czym przyjdzie się w życiu zmierzyć. W przypadku śmierci za granicą akt zgonu jest sporządzany przez Urząd Stanu Cywilnego z miasta, w którym mieszkają jego bliscy.

Aby móc zrealizować przewóz zwłok na Ukrainę, to trzeba wynająć specjalny samochód. Ceny za transport poza kraju zaczynają się od pięciu tysięcy złotych. Jeśli w grę wchodzi transport samolotem, to ciało musi być złożone w zamykanej na klucz metalowej trumnie. Jej ceny zaczynają się od dziesięciu tysięcy złotych. Na pewno łatwiej jest sprowadzić prochy zmarłej osobie. Niekiedy można je zabrać do podręcznego bagażu. Niestety przewóz zwłok na Ukrainę jest kosztownym przedsięwzięciem.

Czy ktoś może pomóc w usłudze, jaką jest transport zwłok?

Osoby, które są w żałobie nie mają totalnie głowy do zajęcia się tymi wszystkimi formalnościami. Na pewno można liczyć na pomoc firm, które oferuję przewóz zwłok na Ukrainę.

Już w szpitalu można otrzymać kontakt do takiej firmy, która pokieruje wszystkim i pomoże w tych jakże trudnych chwilach. Pomoc ta jest wręcz nieoceniona.

Transport zwłok jest sporym przedsięwzięciem, ale osoby, które się tym zajmują wiedzą, na co zwrócić uwagę. Dla nich jest to po prostu postępowanie według konkretnego schematu. Warto z taką firmą podjąć współpracę, aby wszystko przebiegło odpowiednio i sprawnie.