Projektowanie oświetlenia przemysłowego – o czym warto wiedzieć?

Aby zakład produkcyjny mógł funkcjonować bez zakłóceń, konieczne jest dokładne zaplanowanie wszelkich instalacji, w tym oświetlenia. Na co dokładnie zwrócić uwagę?

Oświetlenie przemysłowe – co jest ważne?

Projekt każdej instalacji powinien być dopasowany indywidualnie do miejsca. W przypadku oświetlenia musi również zostać wzięta pod uwagę charakterystyka przedsięwzięcia. Projektowanie oświetlenia przemysłowego w Gorzowie i innych miastach musi być dokładnie zaplanowane. Każde stanowisko pracy musi mieć zapewnione odpowiednie światło, o prawidłowej barwie i natężeniu, które będzie umożliwiało wykonywanie powierzonych zadań. Liczy się zarówno kształt lampy, jak i żarówki. Ważne, żeby w miarę możliwości oświetlenie było energooszczędne, tak żeby nie generować zbyt wysokich kosztów. Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo oraz komfort pracowników. Z uwagi na to, że pracownicy zakładów spędzają dużo czasu przy sztucznym oświetleniu, należy zadbać, żeby nie było ono męczące i nie powodowało żadnych dolegliwości.

Dlaczego prawidłowy montaż instalacji elektrycznej jest ważny?

Instalacja elektryczna to jedna z najważniejszych w budynku. Stały dostęp do sieci elektrycznej zapewnia zasilanie wielu maszynom i urządzeniom oraz prawidłowe oświetlenie niezbędne do pracy. Wykonawstwo instalacji elektrycznych w Gorzowie należy zlecić profesjonalnej firmie, posiadającej bogate doświadczenie w tego typu pracach. Przede wszystkim daje to gwarancje tego, że projekt, jak i wykonanie instalacji będzie spełniało wszystkie normy, przepisy i zasady BHP. Dodatkowo dzięki odpowiednim konsultacjom dostosują oni rozkład instalacji do potrzeb przedsiębiorstwa i doradzą, jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. Zastosowane napięcie będzie odpowiadało mocy potrzebnej do obsługi maszyn i oświetlenia. Projekt powinien obejmować także zasilanie awaryjne, niezbędne do sprawnej ewakuacji pracowników w przypadku niespodziewanej, niebezpiecznej sytuacji.