kominek

Piece kaflowe – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Piece kaflowe wielu ludziom kojarzą się ze starym budownictwem, a niekiedy z rodzinnym domem dziadków czy rodziców. Okazuje się, że ten element aranżacji wnętrz powrócił w wielkim stylu. Moda na kominki kaflowe rośnie, a modele można zamówić w wielu różnych stylach. Gdzie się sprawdzą?

Piece kominkowe kaflowe – do jakich aranżacji pasują?

Nowoczesne piece kaflowe doskonale wpisują się we wnętrza w modnym stylu boho. Potrafią ocieplić każdą aranżację i sprawić, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Sprawdzą się także w domach w stylu rustykalnym, w którym zwykle urządza się domki wakacyjne.

Bardzo często stawia się na piec kominkowy na pellet, ponieważ poza walorami estetycznymi pozwala on także w ekologiczny sposób ogrzać mieszkanie. Uzupełni eklektyczne wnętrza oraz te urządzone w stylu vintage. Warto zdecydować się na piec kaflowy także w domu w stylu skandynawskim.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się piece wolnostojące kaflowe?

Wolnostojące piece kaflowe coraz częściej zastępują kominki marmurowe w salonach. To zdecydowanie najpopularniejsze pomieszczenie, w którym można je znaleźć. Wpływają one na przyjemną atmosferę w salonie i pozwalają na zbudowanie wyjątkowego klimatu, szczególnie wieczorami.

Piec kaflowy sprawdzi się także w jadalni. W trakcie świąt Bożego Narodzenia można udekorować go np. skarpetami prezentowymi, dzięki czemu wnętrze stanie się żywsze. W nowoczesnych mieszkaniach piec kaflowy sprawdzi się także w gabinetach przeznaczonych do pracy.

Kuchnia kaflowa – nowoczesna aranżacja?

W nowoczesnym stylu da się urządzić także jasną kuchnię kaflową. Białe płytki świetnie komponują się np. ze stylem skandynawskim, który nierzadko gości we współczesnych aranżacjach. Taka kuchnia pozwala nawet na montaż nowoczesnego piekarnika czy płyty do gotowania.

Piece kaflowe to rozwiązanie dla zwolenników łączenia tradycyjnych stylów z nowoczesnością. To także doskonały sposób na urządzenie na przykład domku letniskowego na wsi.