Skup aut – jak wybrać najlepszy?

Niestety na rynku wciąż możemy się spotkać z wieloma nielegalnymi skupami samochodów. Jeżeli zależy nam, aby transakcja odbyła się w sposób legalny i uczciwy warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Jak wybrać najlepszy skup aut? Podpowiadamy. 

Czym kierować się przy wyborze skupu aut?

Fundamentem, który powinien nami kierować podczas wyboru skupu aut jest legalność działalności danego punktu. Niestety wiele skupów działa niezgodnie z prawem. Zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretną firmą należy się upewnić, że prowadzona przez nią działalność jest zarejestrowana i legalna. Współpraca z nielegalnymi handlarzami samochodów może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Nielegalna transakcja może prowadzić do problemów z wyrejestrowaniem pojazdu i złoszczeniem jego zbycia w urzędzie. A pamiętajmy, że zarejestrowany samochód wymaga płacenia ubezpieczenia OC. W przypadku nielegalnie działających skupów istnieje ryzyko, że umowę podpisywać będzie z nami osoba niezdolna do czynności cywilnoprawnych. Działające w pełni legalnie punkty można znaleźć wyszukując w Google hasło skup aut w Gorzowie Wielkopolskim.

Na co zwrócić uwagę wybierając skup aut?

Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na konkretny skup jest rzetelna wycena auta. Profesjonalne skupy dokonują wyceny samochodu na podstawie ceny rynkowej, a także stanu technicznego pojazdu, jego uszkodzeń oraz braków. Rzetelny punkt skupu nie będzie próbował zaniżać ceny na siłę doszukując się możliwości jej obniżenia, a oceni stan pojazdu uczciwie i zaproponuje adekwatną cenę.

Profesjonalny skup aut charakteryzuje się również jasnymi warunkami sprzedaży. Uczciwy punkt wypłaca gotówkę od ręki. Nie powinniśmy godzić się na wypłacanie zapłaty w ratach, ponieważ może otworzyć to drogę do oszustwa. Normą w działalności skupów jest natychmiastowa finalizacja transakcji. Oczywiście – w zależności od preferencji klienta – możliwa jest również płatność za pomocą przelewu.