regeneracja po treningu

Niezawodne sposoby na regenerację po intensywnym treningu

Zbyt intensywny trening może przydarzyć się każdemu, szczególnie osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami, dla których dobór odpowiedniego stopnia obciążenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Po intensywnym treningu warto więc mieć na uwadze, rozmaite akcesoria i sposoby regeneracji, dzięki którym damy nieco wytchnienia zmęczonym mięśniom czy stawom. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, aby szybko przynieść ulgę obolałym kończynom.

Profesjonalne maty do akupresury dla sportowców 

Dzięki profesjonalnym matom do akupresury możesz w efektywny sposób redukować stopień napięcia mięśniowego w ciele, który może być spowodowany dużą intensywnością wcześniej wykonywanych ćwiczeń albo stresem. W zależności od wybranego rodzaju tego typu maty, z kolcami lub bez zapewnisz odpowiedni docisk w tych partiach ciała, na których najbardziej ci zależy. Dobrym wyborem będą także nowoczesne maty elektryczne, wykorzystujące niewielkie impulsy, odpowiednio stymulujące mięśnie, albo maty magnetyczne, działające w oparciu o elementy wytwarzające pole magnetyczne. Maty do akupresury w różnych kolorach oraz długościach świetnie sprawdzają się w przypadku osób, które regularnie ćwiczą na siłowni lub uprawiają bieganie. Odpowiednio dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb produkt pomoże w szybkim tempie zredukować bolesność konkretnych partii ciała oraz komórek mięśniowych. Sesje na macie z początku nie powinny trwać dłużej niż około 10-15 minut, następnie stopniowo wydłużając ten czas.

Relaksująca kąpiel z hydromasażem 

Świetnym sposobem na naturalną regenerację mięśni będzie również ciepła kąpiel w jacuzzi lub wannie, z użyciem specjalistycznej maty do hydromasażu. Lecznicze właściwości ciepłej wody, oddziałującej na nasze ciało pod odpowiednim naciskiem docenili już starożytni Grecy, a na przestrzeni wieków tego typu technika zmniejszania poziomu stresu po ćwiczeniach była doskonalona i optymalizowana, obecnie pozwalając nam osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Wykorzystanie tego typu rozwiązania pozwala nam między innymi na szybszą regenerację komórek mięśniowych, poprawienie ogólnego krążenia krwi w ciele, załagodzenie bolesnych obrzęków czy zmniejszanie stanów zapalnych w poszczególnych partiach ciała. Korzyści płynące z regularnych kąpieli w jacuzzi z pewnością warte są wypróbowania, szczególnie w przypadku takich dyscyplin sportowych jak bieganie, wyczynowa jazda rowerem czy inne sporty obciążające stawy.

Okłady żelowe stosowane na skórę po treningu 

Chłodne okłady żelowe, przykładane bezpośrednio w miejsce, które zostało nadwyrężone w trakcie treningu to odpowiednia terapia punktowa, przynosząca natychmiastową ulgę, niezależnie od stopnia zaawansowania kontuzji. Tego typu produkt szczególnie polecany jest biegaczom oraz osobom mającym do czynienia ze sportami ekstremalnymi. Jakościowe okłady w żelu wspomagają system naturalnego chłodzenia organizmu. Zajrzyj na portal bio sport spa i dowiedz się więcej na temat sposobów efektywnej regeneracji.