przedszkole prywatne

Niepubliczne przedszkole integracyjne – kiedy warto na nie postawić?

W życiu małego człowieka odpowiedni wybór przedszkola pełni bardzo ważną rolę. Najczęściej to właśnie w nim zaczyna ono kształtować odpowiednie zdolności społeczne i uczy się jak funkcjonować wśród swoich rówieśników. Coraz bardziej popularne są niepubliczne przedszkola integracyjne. Kiedy warto na takie postawić?

Czym charakteryzuje się niepubliczne przedszkole integracyjne?

Zazwyczaj niepubliczne przedszkole integracyjne w Warszawie potrafi zapewnić młodym przedszkolakom bogatszą ofertę edukacyjną. Oczywiście sama podstawa, która jest określona przez władze oświatowe jest taka sama. Przedszkola niepubliczne dzięki temu, że rodzice finansują edukację swych dzieci zapewniają jednak więcej dodatkowych zajęć takich jak nawet nauka angielskiego.

Dodatkowo przedszkola prywatne w Warszawie są w stanie działać przez cały rok. W ten sposób rodzice nie muszą martwić się o opiekę dla swojego dziecka w okresie wakacyjnym. Przedszkola publiczne działają bowiem w okresie roku szkolnego, czyli od września do czerwca.

Kiedy niepubliczne przedszkole może być dobrym wyborem?

Przedszkola prywatne to świetny wybór szczególnie dla rodziców, którzy mogą mieć problem z zapewnieniem opieki dla dziecka w godzinach pracy w trakcie wakacji. Dodatkowo przedszkola prywatne przyjmują nawet dzieci w wieku 2,5 roku, które nie są jeszcze w stanie samodzielnie korzystać z toalety, a także nie radzą sobie samodzielnie podczas posiłków.

Kolejna zaleta przedszkoli niepublicznych to fakt, iż zazwyczaj grupy w nich są mniej liczne. W ten sposób dzieci mają spory komfort podczas zabawy i nauki, gdyż poświęca się im więcej czasu niż w przedszkolach publicznych, w których grupy liczą nawet po około 30 dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola niepublicznego?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że przedszkole nie jest obowiązkowe i dziecko w placówce edukacyjnej musi otrzymać miejsce dopiero w wieku 5/6 lat. Dlatego czasem można nie znaleźć po prostu miejsca dla swojego dziecka. Ważne jest także sprawdzenie tego jaka jest oferta edukacyjna danego miejsca.