Afrodyzjaki

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet

Seksualność jest bardzo istotnym elementem naszego życia. Udane pożycie seksualne przekłada się na wzrost satysfakcji z życia i jest jedną z naszych podstawowych potrzeb. Co robić natomiast, gdy poziom naszego libido spada? Jak w naturalny sposób można przywrócić ochotę na seks? Doskonałym rozwiązaniem są afrodyzjaki, ich działanie potwierdza wiele kobiet, które postanowiły wspomóc się w ten sposób. Ponieważ afrodyzjaki na ogół stosuje się w formie smacznych posiłków ich główną zaletą jest przyjemność, która ma wygenerować jeszcze większą przyjemność. Po jakie produkty najlepiej sięgnąć, aby urozmaicić życie seksualne? Odpowiedzi znajdziesz w artykule i na stronie https://zdrowiewformie.pl/seks/.

Owoce morza

Owoce morza są bardzo bogate w cynk, którego odpowiednie stężenie w organizmie zapewnia podwyższenie testosteronu, którego wysoki wskaźnik stymuluje sprawność seksualną. Potrawy przygotowane z owoców morza zaleca się zarówno kobietą jak i mężczyzną. Owoce morze powinny zainteresować również z uwagi na obecny w nich selen. Jest to pierwiastek, którego działanie przejawia się w natężeniu mięśni całego ciała, zatem i tych, które są odpowiedzialne za sprawność seksualną.

Zioła

W przypadku ziół o działaniu pobudzającym seksualnie wybór jest naprawdę szeroki. Każdy z nich ma inne działanie, więc bez względu na trudności jakie napotykamy, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

  • Mięta – picie mięty przy zachowaniu regularności wpływa na podwyższenie libido. Ma także wiele innych działań prozdrowotnych o których możesz przeczytać tutaj.
  • Oregano – zniewalający aromat tej przyprawy korzystnie wpływa na system nerwowy zapewniając odprężenie
  • Koper – za sprawą zawartych w nim mikroelementów znacząco wpływa na przyrost siły mięśniowej oraz poprawę kondycji
  • Rozmaryn – udowodniono jego korzystne działanie na system nerwowy, poza tym działa kojąco na serce a także pobudza mózg to intensywniejszej pracy.
  • Kozieradka – ze względu na zawartość diosgenin, które są substancjami często stosowanymi w przypadku syntezy hormonów płciowych

Czekolada – najsłodszy z afrodyzjaków

Najsłodszym afrodyzjakiem jest czekolada. Jej skuteczne działanie jako afrodyzjak zawdzięczamy dzięki obecności peniletylaminy (PEA). Peniletylamina jest hormonem naturalnie występującym w organizmie człowieka, który określa się mianem „molekuły miłości”. Najsilniejsze stężenie peniletylaminy odnotowuje się w czasie pobudzenia seksualnego. Czekolada podnosi również poziom serotoniny, która nie tylko zwiększa apetyt na seks, ale wprawia w dobry nastrój. Warto tu wspomnieć, że odpowiedni poziom serotoniny we krwi niweluje konsekwencje związane z wahaniami nastroju kobiet podczas menstruacji.