rosliny ozdobne

Najpopularniejsze rośliny ozdobne do ogrodu

Własny ogród, w którym można wypoczywać o relaksować się po całym dniu pracy, to marzenie wielu właścicieli domków jednorodzinnych. Aby ogród cieszył oko, musi być odpowiednio rozplanowany. Podział przestrzeni na poszczególne strefy i dobór odpowiednich roślin wymagają przemyślenia. Jakie są najpopularniejsze rośliny ozdobne do ogrodu?

Krzewy ozdobne do ogrodu

Wybór gatunków krzewów, które będą ozdabiały ogród to nie lada wyzwanie. Trzeba nie tylko rozplanować, gdzie rośliny ozdobne w Brzeźnicy znajdą swoje miejsce, ale również poznać warunki ich pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę na okres kwitnienia krzewów. Jeśli zależy nam by w ogrodzie kwitły krzewy przez cały rok, warto wybrać różne gatunki, które będą kwitły jeden po drugim.

Najpopularniejszym krzewem ozdobnym jest róża. Jej przepiękne kwiaty są wyjątkową dekoracją każdego ogrodu. Kompozycje stworzone z wielu odmian z pewnością będą stanowiły prawdziwą ozdobę każdego ogrodu. Kolejnym krzewem, który sprawdza się w każdym ogrodzie jest bukszpan zielony. Można go dowolnie formować, tworząc unikalne kształty. Mało wymagająca w uprawie roślina jest ostrokrzew kolczasty. Kwitnie od maja do czerwca, a we wrześniu pojawiają się na nim czerwone pestkowce. Odporna na trudniejsze warunki jest hortensja bukietowa. Nie jest wymagająca pod względem podłoża i stanowiska. Wyróżnia się niesamowitymi kwiatami.

Drzewa ozdobne do ogrodu

Planując ogród dobrze jest wybrać kilka drzewek ozdobnych. Ważne by dobrać ich odpowiednia wielkość, aby w przyszłości nie stały się zbyt problematyczne. Modnym rozwiązaniem są krzewy szczepione na pniu. Są praktyczne, nie wymagają dużej powierzchni. Można im nadawać różne formy i kształty. Wśród niewielkich drzewek o kulistym pokroju znajdziemy, między innymi, zielony klon pospolity, głóg pośredni  czy też wiśnie pospolitą. Drzewka iglaste to doskonały wybór dla osób, które nawet zimą, chcą cieszyć się zielonym ogrodem.

Odpowiedni dobór kwiatów ozdobnych pozwoli zaaranżować przestrzeń, w której odpoczynek będzie przyjemnością.