filtrowanie mgly olejowej

Na czym polega filtrowanie mgły olejowej?

Oleje opałowe, smarowe czy hydrauliczne wykorzystywane są w wielu zakładach produkcyjnych. Ich wykorzystanie może sprawiać, że na terenie hali pojawi się mgła olejowa. Konieczne jest zastosowanie filtrowania mgły olejowej.

Filtrowanie mgły olejowej – skuteczna metoda działania

Filtrowanie mgły olejowej polega na wykorzystaniu filtrów wielostopniowych. To one połączone są z systemem wentylacyjnym, który jest obowiązkowy w każdej hali produkcyjnej. Filtry razem z systemami odciągania oleju sprawiają, że zachodzi proces skutecznego odzyskiwania. W następnym kroku dochodzi do separowania grawitacyjnego, jakie zachodzi w komorze wstępnej. Strumień powietrza jest w stanie doprowadzić do wytrącenia, dzięki swoim swoim właściwościom. Sprawia to, że cząsteczki oleju są w stanie opaść na dno. Ostatnie dwa etapy to filtracja mechaniczna oraz filtracja na bazie włókna szklanego.

O sprawność całego procesu dba m.in. firma Przemysłowe systemy wentylacyjne Rebelion Dybowski Sebastian, która zajmuje się zakładaniem takich sprawnie działających systemów.

Filtrowanie mgły olejowej – dlaczego jest tak ważne?

Przemysłowe systemy wentylacyjne Rebelion Dybowski Sebastian to firma, która już od wielu lat zdaje sobie sprawę, że filtrowanie mgły olejowej jest bardzo ważne. To nie żaden wymysł techniki, ale działania mające na celu zapewnienie lepszych warunków pracy. Warto bowiem nadmienić, że mgła olejowa, jaka nie zostanie usunięta z hali produkcyjnej, będzie miała niekorzystny wpływ na samopoczucie pracowników. Może ona bowiem doprowadzić m.in. do:

  • podrażnienia oczu oraz skóry,
  • postępujących chorób płuc,
  • obniżenia odporności,
  • często pojawiających się stanów zapalnych,
  • alergii.

Tak więc warto zadbać o ochronę zdrowia swoich pracowników. Tym bardziej że często pojawiające się takie przypadłości mogą powodować wysyp zwolnień lekarskich, a co za tym idzie – opóźnienia w wykonywaniu prac. Zdecydowanie bardziej korzystne wydaje się zastosowanie filtrów, jakie pomagają pozbyć się mgły olejowej.