leczenie kanalowe zebow

Na czym polega endodoncja

Endodoncja – to specjalizacja stomatologiczna, która zajmuje się leczeniem zębów wewnętrznych, czyli miazgi. Często nazywana jest leczeniem kanałowym, ponieważ polega na usunięciu zębowej miazgi, wypełnieniu kanałów korzeniowych i zachowaniu zęba w jamie ustnej. Zwykle jest to procedura, którą wykonuje się w gabinecie dentystycznym, a jej głównym celem jest usunięcie bólu oraz zapobieżenie rozwojowi infekcji bakteryjnych.

Na czym polega procedura endodontyczna?

Procedura endodontyczna zwykle zaczyna się od badania zęba za pomocą narzędzi i rentgenowskich zdjęć. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia miazgi, lekarz dentysta przystępuje do leczenia kanałowego. Procedura ta polega na usunięciu miazgi z zęba, a następnie wypełnieniu kanałów korzeniowych. Po takim zabiegu zębowa korona jest osłabiona, dlatego zaleca się jej odbudowę za pomocą korony lub licówki.

Endodoncja to bardzo ważna procedura, ponieważ umożliwia utrzymanie naturalnego zęba w jamie ustnej, co ma pozytywny wpływ na procesy trawienne oraz ogólną jakość życia. Dzięki temu, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ważności tego zabiegu, endodoncja w Warszawie na Ursynowie oraz w innych dzielnicach stolicy staje się coraz bardziej popularna.

Inne popularne zabiegi stomatologiczne

Wybielanie zębów w Piasecznie i okolicach to inny popularny zabieg stomatologiczny, który zyskuje coraz więcej zwolenników. W przeciwieństwie do endodoncji, wybielanie zębów polega na kosmetycznym zabiegu, który ma na celu poprawienie wyglądu uzębienia. Istnieją różne metody wybielania zębów, ale zawsze powinny być one wykonywane pod kontrolą lekarza stomatologa.

Endodoncja bardzo to ważna procedura, która umożliwia utrzymanie naturalnego zęba w jamie ustnej. Choć jest to zabieg zwykle związany z bólem, to po jego wykonaniu pacjent może poczuć ulgę i cieszyć się zdrowym zębem. Natomiast wybielanie zębów to zabieg, który ma na celu poprawę estetyki uzębienia. Oba zabiegi są dostępne w wielu gabinetach stomatologicznych i warto zasięgnąć porady lekarza przed ich wykonaniem.