przewody

Modułowe studnie kablowe CUBIS – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

W dzisiejszych czasach kanalizacja kablowa jest wszechobecna i dzięki niej możliwe jest podłączanie kolejnych obszarów do sieci telekomunikacyjnej czy też elektroenergetycznej. Bardzo duże znaczenie w jej powstawaniu przypada tak zwanym studniom kablowym. Wśród nich jednymi z najbardziej innowacyjnych są modułowe studnie kablowe CUBIS.

Czym są modułowe studnie kablowe CUBIS?

Część kanalizacji kablowej taka jak modułowa studnia kablowa CUBIS może być dostępna w naprawdę wielu rodzajach dlatego trudno jest dokładnie określić czym ona jest. W dużym skrócie jest to specjalny kanał prowadzony w orientacji pionowej, dzięki któremu można uzyskać prosty dostęp do kanału technologicznego. To co wyróżnia modułowe studnie kablowe CUBIS to ich konstrukcja oparta na modułach, dzięki którym może ona mieć modyfikowalną głębokość.

Gdzie używane są modułowe studnie kablowe CUBIS

To w jaki sposób wykorzystywana jest modułowa studnia kablowa CUBIS zależy od rodzaju studni. Na rynku wyróżnia się pięć rodzajów studni kablowych, które różnią się zastosowaniem. Studnie przelotowe oznaczane skrótem SK mają po prostu umożliwić dostęp do kanalizacji kablowej w danym miejscu. Studnie magistralne są oznaczane za pomocą skrótu SKM i służą do tworzenia wielootworowej kanalizacji kablowej.

Oprócz tego znajdziemy studnie rozdzielcze. Są one oznaczane za pomocą skrótu SKR i służą do tworzenia rozgałęzień tras kablowych. Studnie kablowe narożne nie posiadają skrótu i służą po prostu do stworzenia zakrętu na trasie kablowej. Ostatni rodzaj to studnie kablowe optymalne oznaczane skrótem SKO. Spełniają one zadania każdego z rodzajów studni.

Dlaczego warto wybrać modułowe studnie kablowe CUBIS?

Modułowe studnie kablowe to dobre, innowacyjne rozwiązanie, które jest proste w użyciu, gdyż jego niska masa pozwala na to by poszczególne moduły były przenoszone oraz instalowane przez jednego pracownika bez naruszania zasad BHP. Dodatkowo posiadają one odpowiednią wytrzymałość, a także gwarancję trwałości przez nawet 50 lat.