Meble klasyczne czy designerskie? Co wybrać?

Jakie meble wybrać do domu lub mieszkania? Czy postawić na klasykę, a może na designerskie rozwiązania? Sprawdź nasz poradnik jak wybierać meble do pomieszczeń.

Stoisz przed ważnym zadaniem jakim jest urządzenie nowego mieszkania lub domu? Zainspiruj się trendami takimi jak nowoczesne i designerskie meble. Sprawdź, które z nich będą pasować do Twojej przestrzeni domowego zacisza.

Jakie meble wybrać?

Nowoczesność kojarzy się wyłącznie z metalem, szkłem i bielą. Tradycyjne wnętrza natomiast od razu tworzą wizję dużych, drewnianych i topornych mebli. Zarówno jedne i drugie posiadają swoje wady i zalety. Czy można oba style połączyć ze sobą? Zdecydowanie! Wnętrze urządzone meblami designerskimi i klasycznymi zyskuje miano prawdziwie nowoczesnego wnętrza ze stylem!

Meble designerskie

Meble designerskie często są urzeczywistnieniem wyobrażeń i kreatywności projektantów. Choć czasem mogą wyglądać wyłącznie jako ozdoby, to są one bardzo przemyślane. Niektóre modele foteli, stolików kawowych czy stołów wykonana jest w taki sposób, że nadają wnętrzu lekkości, pomimo właściwościom materiału z jakiego zostały wykonane (np. ażurowy fotel z metalu). Najczęstsze połączenia materiałów to drewno + metal, drewno + szkło, metal + szkło.

Cechy mebli designerskich:

  • modele w których wykorzystane jest szkło, optycznie nie “zabierają” przestrzeni we wnętrzu,
  • pasują zarówno do dużych jak i mniejszych pomieszczeń,
  • często są minimalistyczne.

Jaki mebel designerski będzie idealny do wnętrza? Zdecydowanie desingerzy uwielbiają tworzyć nowe wersje lamp, foteli, krzeseł, stołów oraz stolików kawowych. Fantazyjne, funkcjonalne i jednocześnie wygodne.

Meble klasyczne

Meble w stylu klasycznym nadają wnętrzu przytulności, ciepła ogniska domowego oraz wspomnień z dziecięcych lat. Czy meble klasyczne w nowoczesnym wydaniu mają szansę zagościć do domów młodych osób? Zdecydowanie tak. Meble o klasycznym wyglądzie wykonane z nowoczesnych materiałów, np. z lakierowanych frontów również znajdą swoich zwolenników.

Cechy mebli klasycznych:

  • pasują najlepiej w dużych pomieszczeniach,
  • stają się ozdobą wnętrza,
  • wykonane z nowoczesnych materiałów są propozycją dla młodszych odbiorców.

Jaki mebel klasyczny będzie idealny? Królują w tej kategorii narożniki, fotele, szezlongi, łóżka – choć ich kształt i funkcja nie zmienia się od wielu lat, to jednak sposób jego aranżacji i materiałów może mieć cechy mocno nowoczesnego stylu.