cellulit

Masażer na cellulit – jaki wybrać?

Cellulit to przypadłość większości kobiet. Wiele z nich podejmuje próbę walki z jego efektami, zazwyczaj z różnym skutkiem. Choć problem ten jest nieustannie nagłaśniany w mediach, nie przybliża to do wynalezienia idealnego sposobu, który skutecznie zwalczył tzw. „pomarańczową skórkę”. Coraz częściej jednak wszelkie kuracje kremowe wspiera się poprzez użycie masażerów antycellulitowych. Masażer na cellulit to skuteczna broń, która szczególnie w pierwszych jego fazach potrafi zdziałać cuda.

Choć maksymalną skuteczność uzyskuje w połączeniu z kremami, nie ulega wątpliwości, że to dobry kierunek, by pozbyć się niechcianych niedoskonałości metodą nieinwazyjną i nie wymagającą poświęcenia w postaci setek godzin na siłowni i wyrzeczeń związanych z dietą. Sprawdźmy przy pomocy jakich masażerów wykonamy efektowny masaż na cellulit, który na nowo wygładzi skórę.

Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka masażerów, które powinny spełnić oczekiwania każdej Polki.

Rodzaje masażerów na cellulit

  • Manualny – tego rodzaju masażer do cellulitu najczęściej spotkamy w formie drewnianej lub plastikowej. Wersja drewniana jest najtańsza, a zarazem najprostsza w użyciu. Warto zwrócić uwagę na trwałość jego konstrukcji, gdyż do użycia potrzebna jest siła. Uczucie podczas masowania daje wrażenie masażu z użyciem siły, a to za sprawą wypustek wbijających się w skórę. Zaleca się stosować go pod prysznicem np. wcześniej smarując miejsca przeznaczone do masażu olejkiem. Podobnie jest w przypadku modeli plastikowych, jednak są one mniej trwałe, mimo tego, że ceny obu kształtują się od 20 zł w górę. Polecane szczególnie dla pań, u których problem z cellulitem rozpoczął się stosunkowo niedawno.
  • Ultradźwiękowy – to ultradźwięki sprawiają, że masażer cellulit pokonuje mniej boleśnie. Odczuwalne przy użyciu wibracje pod skórą potrafią rozbijać grudki tłuszczu. Wizualnie różnią się od manualnych jedynie w kwestii potrzeby zasilania bateriami lub ładowarką. Taki roller na cellulit to koszt około 200 zł, lecz jego skuteczność znacząco wzmacnia możliwość regulacji temperatury, która odgrywa ważną rolę przy pozbyciu się niechcianych niedoskonałości.
  • Próżniowy – ten rodzaj sprzętu do masażu antycellulitowego pobudza pracę układu immunologicznego. Wykonywany przy jego pomocy dermomasaż sięga znacznie głębiej pod skórę, gdyż polega na zasysaniu wybranej części ciała. Jest to dość radykalne i bolesne podejście, stąd nie zaleca się regularnie stosować tej metody ze względu m.in. na możliwość pękania naczynek krwionośnych. Plusem są natomiast jego widoczne i stosunkowo szybko otrzymywane efekty niż ma to miejsce w masażerach manualnych. Cena oscyluje wokół 100-200 zł. Polecany dla pań chcących poprzez kilka boleśniejszych zabiegów uzyskać pożądany efekt.
  • Elektryczny – wykonywane tym masażerem masażu na cellulit, nie będzie wymagał od nas użycia siły. Urządzenie należy włączyć i trzymać w niedalekiej odległości od skóry, a resztę wykona już samo. Kupując masażer elektryczny na cellulit warto mieć na uwadze jego markę – dobra firma to gwarancja jakości, a w przypadku reklamacji łatwiej będzie go zwrócić. Ceny wahają się między 70, do nawet powyżej tysiąca złotych. By wybrać najlepszy warto poczytać opinie innych kobiet, których jest mnóstwo na kobiecych portalach lifestylowych.
  • Bańki chińskie – ta tradycyjna metoda może wiele kobiet pozytywnie zaskoczyć. Przy nakładzie około 20-30 złotych i odpowiednim użytkowaniu, można uzyskać zaskakujący efekt wyraźnie ujędrnienia skóry, wolnej od niedoskonałości. W tym celu zaleca się zakup zestawu baniek, najlepiej składającego się z 4 rozmiarów. By przyssać bańkę do skóry należy podgrzać ją np. w ciepłej wodzie do temperatury około 40 stopni. Skórę zaleca się ówcześnie delikatnie natłuścić np. oliwą. Taki zabieg trwa od 15 do 30 minut, a efekty powinny być widoczne po 10-12 zabiegach w odstępach 2-3 dniowych. Bańki chińskie to nie tylko walka z cellulitem, ale forma wzmacniania odporności, rozluźnienia nerwów czy miejscowe poprawienie ukrwienia.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego masażera pozostaje kwestią indywidualną jego użytkowniczki, uzależnioną od oczekiwań, co do efektu jak i budżetu, który jest w stanie na niego przeznaczyć. Warto jednak podjąć walkę wraz z masażerem i nie zrażać się niepowodzeniem, a spróbować wielu rodzajów urządzenia – wybór jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego jest głównie kwestią otwartości w testowaniu dostępnych modeli.