Korzystna przy alergiach pokarmowych karma monobiałkowa dla psa

Alergie pokarmowe u psów pojawiają się coraz częściej. W takim przypadku konieczne jest wykluczenie pewnych produktów spożywczych z diety zwierzęcia. Taka eliminacja może być łatwiejsza z zestawem dobrze dobranych artykułów pochodzących od dobrego producenta żywności dla psów. Jedną z propozycji, którą często może zalecić weterynarz, jest karma monobiałkowa dla psa. Dla wielu właścicieli czworonogów zwłaszcza początkujących hodowców jest to dobre rozwiązanie, pozwala lepiej zająć się alergią pupila, usunąć dręczące pupila dolegliwości, jak bóle brzucha, świąd skóry czy zatwardzenie bądź rozwolnienie.

Co to jest karma monobiałkowa dla psa?

Na rynku coraz więcej jest takiego jedzenia dla czworonogów, które przeznaczone są do określonej grupy zwierząt, z pewnymi problemami zdrowotnymi. Gdy pies jest uczulony na pewne źródła białka zwierzęcego, z pewnością pierwszym dobrym posunięciem będzie kupno karmy monobiałkowej dla psa. Jest ona tak przygotowana, żeby opierała się tylko na określonym białku, łatwo przyswajalnym, dostarczającym odpowiedniej ilości witamin i minerałów. W takim jedzeniu nie zabraknie dobrej ilości białka, które nie szkodzi układowi pokarmowemu, ale także tłuszczy. Karma monobiałkowa dla psa dodatkowo wzbogacana jest pozytywnie wpływającymi na zdrowie czworonogów kwasami z grupy Omega 3,6,9. W ofercie wielu sklepów jest przede wszystkim dostarczająca pokarm we właściwej dla zwierzęcia formie karma mokra, nie brakuje jednak też suchej czy półmokrej.

Pozbawiona zbóż i alergenów karma monobiałkowa dla psa

Tak często widoczne w karmach dla psów czy kotów zboża często prowadzą do wielu problemów zdrowotnych zwierzęcia, nie tylko do alergii, ale także do otyłości, cukrzycy, gorszego samopoczucia pupila. W dobrze przygotowanej karmie monobiałkowej dla psa nie będzie zbóż ani innych zbędnych w diecie psa węglowodanów. W składzie jest tylko pełnowartościowe mięso, zajmuje ono dużą powierzchnię każdej puszki, niezależnie od jej rodzaju. Bez trudu można dobrać odpowiednią ilość pożywienia, wystarczy wiedzieć tylko, ile kilogramów ma pupil, często też weterynarz może podpowiedzieć, jaką ilość podawać zwierzęciu dziennie. Karma monobiałkowa dla psa produkowana jest tak, żeby nie było w niej sztucznych barwników, konserwantów, wszystkie składniki zawarte w puszce są naturalne, nie ma tutaj wzmacniaczy smaku, cukru, nadmiaru soli. Opracowuje się je z dbałością o szczegóły, korzystając z wieloletniej wiedzy na temat żywienia psów w domach czy do celów hodowlanych.