Konturowanie twarzy – jaki bronzer wybrać?

Większość kobiet makijaż traktuje jako nieodzowny element swojego codziennego wizerunku. Makijaż to pewna forma kamuflażu, za pomocą którego można poprawić sobie to i owo, jak również zakryć wszelkie niedoskonałości. Wiele kobiet chcąc wyglądać perfekcyjnie, popełnia kilka podstawowych błędów w sztuce malowania twarzy. Czasem się postarzamy lub po prostu wyglądamy komicznie. Na wybór kolorowych kosmetyków do twarzy duży wpływ powinien mieć koloru naszej karnacji. Podstawowym błędem popełnianym przez tysiące kobiet jest właśnie nieumiejętny dobór koloru bronzera do odcienia skóry. Jak zatem uniknąć makijażowej wpadki?

Szukasz ciekawych artykułów o urdzie? Odwiedź: https://kobietaiuroda.pl/uroda/

Coś dla „bladziochów”

Podstawowa zasada w sztuce makijażu głosi, że bronzer nie powinien być ciemniejszy od skóry więcej niż o dwa tony. W myśl tej zasady powinnyśmy wybierać bronzer, który na naszej twarzy nie będzie wyglądał sztucznie. Kobiety z jasną karnacją mogą mieć nie lada problem z zakupem odpowiedniego bronzera. Bronzery występują w wersji ciepłej lub zimnej, a wybór odpowiedniego odcienia zależy również od kolorystyki oprawy naszej twarzy. Kobiety o jasnej cerze powinny wybrać paletki bronzerów, które zawierają od trzech do nawet ośmiu odcieni kosmetyku. Dzięki temu można uniknąć problemów związanych z opalenizną w lecie lub bladością cery zimą.

Co dla śniadej cery?

Zasada podobna jak w przypadku cery jasnej. Bronzer nie powinien być ciemniejszy o więcej niż dwa tony od naturalnego odcienia skóry. Dla ciemniejszej karnacji sprawdzą się bronzery w ciepłym odcieniu, które będą wyglądać niezwykle naturalnie. Zimny kolor bronzera może spowodować efekt „brudnej twarzy”, czego chcemy uniknąć. Dobrym pomysłem będzie zestaw kilku bronzerów w różnych odcieniach na każdą porę roku.

Ważna wskazówka: do konturowania twarzy należy unikać bronzerów z drobinkami – te należy zostawić do lekkiego podkreślenia kolorytu twarzy.

Bronzer prasowany czy w płynie?

Najbardziej powszechną formą bronzera jest prasowany puder, który można nakładać za pomocą odpowiedniego pędzla. Jednak w ostatnim czasie na rynku pojawia się produktów do konturowania twarzy „na mokro”. Jest to propozycja szczególnie dla cery suchej, gdzie zależy nam na efekcie nawilżonej i rozświetlonej cery. Co nie znaczy, że kobiety z cerą normalną czy mieszaną muszą unikać bronzerów w płynie. Dla cery tłustej najlepszym wyjściem będzie puder prasowany, który nieco zmatowi skórę z tendencją do przetłuszczania w ciągu dnia.

Jak nakładać bronzer?

Nałożenie bronzera to na pozór prosta sprawa, jednak źle zaaplikowany produkt do twarzy może zniszczyć cały makijaż. Do nałożenia bronzera prasowanego należy wybrać pędzel z gęstym, skośnym włosiem. Należy jednak unikać zbyt zbitych pędzli – stworzą nieestetyczną plamę, a przecież nie o to nam chodzi. Bronzer ma tworzyć lekką taflę produktu, który uwypukli kontury naszej twarzy.

Jednak każda twarz jest inna i wymaga innego konturowania. Kobiety o zaokrąglonej twarzy linię bronzera powinny poprowadzić od ucha aż do ust poprzez środek policzka. Resztkami broznera na pędzlu można również musnąć kości żuchwy. Efekt naturalnego liftingu gwarantowany.

Kobiety z kwadratową twarzą powinny podkreślić boki czoła oraz policzków, co nieco złagodzi ostre rysy twarzy.

Twarz podłużna z kolei wymaga wykonturowania czubka brody, jak również boków czoła oraz skroni, co nada jej nieco bardziej regularnych rys.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/kreatywne-prostowanie-wlosow/